Ajax Cape Town: spoorzoeken voor gevorderden Na lang wikken en wegen hadden mijn vrouw en ik besloten om als vakantie een rondreis door Zuid-Afrika te maken. Gezien de enorme omvang kon dit niet het hele land zijn en viel de keus op Kaapstad en omgeving. Kaapstad? Was daar niet iets dat wereldbe roemd was? Natuurlijk, Ajax! Mijn vrouw trok al wit weg. "Nee hè, alsjeblieft niet tijdens de vakantie". Maar ik kon deze kans niet voorbij laten gaan. Mocht Ajax tijdens ons verblijf in Cape Town thuis spelen, dan wilde ik graag een wedstrijd bijwonen. Ik begon mijn zoektocht naar het speelpro- gramma van Ajax Cape Town (Ajax CT). De meest voor de hand liggende optie was even contact op te nemen met Ajax Amsterdam. Daar reageerde men alsof ik vroeg om een Ajax-shirt zonder strepen. Zij konden mij de informatie niet geven. Vervolgens heb ik maar een fax gestuurd naar Ajax CT met de vraag of zij een programma konden opsturen. Het faxnummer had ik op de internet-site van Ajax CT gevonden. De fax kwam echter niet aan omdat het nummer niet klopte. Inmiddels was ik er achter gekomen dat Ajax CT een dag na onze aankomst thuis zou spelen tegen Bush Bucs. Als laatste mogelijkheid besloot ik een e-mail te sturen naar Ajax CT met de vraag of kaartjes van tevoren gereserveerd konden worden of gewoon bij het loket van het stadion verkocht werden. Die mail verstuurde ik op 3 oktober, tien dagen vóór ons vertrek. Ajax CT reageerde op de in Amsterdam reeds bekende wijze, namelijk niet. Tot op de dag van vandaag heb ik geen reactie mogen ontvangen. Na zoveel moeite was de lust mij wel even vergaan. In Kaapstad zou ik wel zien hoe we aan kaartjes konden komen. Na een reis via Zürich en Johannesburg kwamen wij rond 23.00 uur aan in Kaapstad. Uiteraard heb ik op beide vliegvelden gekeken of er Ajax-shirts te koop waren. Michael van Praag heeft namelijk tijdens de aandeelhouder vergadering van vorig jaar gezegd: "Adidas heeft wereldwijd verkooppunten. Uit commerci eel oogpunt is dat een groot voordeel". Dat bleek nergens uit, want op geen van beide vliegvelden was er ook maar iets te zien dat op Ajax leek. Zelfs geen reclameposter. Vooral op de luchthaven van Johannesburg is dat opmerkelijk, want in Zuid-Afrika speelt een Ajax. Dat er aan de naamsbekendheid nog het een en ander schort bleek ook bij een bezoek aan de VVV van Kaapstad. Hier wist men mijn vraag of de wedstrijd tegen Bush Bucs nog steeds op het programma stond, niet één-twee-drie te beantwoorden. "Ajax CT?". "De voetbalclub", heb ik er vervolgens maar bijgezegd. "Oh ja? Mmmmm, even informeren" (de mensen in Zuid-Afrika zijn ongelooflijk aardig en behulp zaam). Niemand bij de VVV wist het, maar men belde direct naar Ajax CT. Daar werd niet opgenomen en dus hadden we nog steeds geen antwoord. Plotseling begon de mevrouw die ons hielp te glimmen: "ik ken iemand die het weet". Even later belde zij een kennis op die wist te vertellen dat de wedstrijd was uitgesteld, maar bovendien ook was verplaatst naar het cricket stadion. Het uitstel betekende echter dat ik deze wedstrijd op mijn buik kon schrijven. Daarop besloten wij de huurauto maar op te halen en verlieten Kaapstad op weg naar de kust en op zoek naar walvissen. Die bleken gelukkig makkelijker te vinden dan informatie over Ajax 52 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 34

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 52