www.deajaxster.nl eigenlijk bestemd is voor dolgedraaide race-hooligans. Die houden zich sinds een grote kloppartij tijdens de eerste race eigenlijk opvallend gedeisd, bedenkt jorien zich. Maar misschien komt dat ook wel doordat de wagen van de nieuwe aanwinst petrovic in een onmogelijke haakse bocht, die in de volksmond al spottend de Heizel- curve wordt genoemd, een rood stoplicht negeert en rechtstreeks het amokmakende publiek inrijdt. Vijftien doden en veertig gewonden vallen er te betreuren, maar sindsdien is het wel afgelopen met de ongeregeldheden. Hierna krijgt jorien niemand van zijn selectie zo gek om in een raceauto te stappen. Aalbers is er als de kippen bij om feyenoord van contractbreuk te betichten en dreigt met gigantische dwangsommen als er geen rotterdamse wagen kan deelnemen, jorien overweegt zelfs om gerard cox tijdelijk aan het team toe te voegen en op te offeren voor de goede zaak. En als die cox weigert, kan hij altijd nog een beroep doen op fred blankenmeijer met zijn overkapte rolstoel. Die ouwe heeft zijn langste tijd toch al gehad. racebandje opgepompt moet worden, het principe blijft hetzelfde. Zelfs Michael van Praag loopt voor het eerst sinds jaren weer eens met een opgewekt gezicht rond. Het rood-witte raceteam voert, geheel tegen de verwachting in, de ranglijst aan en dat is na jarenlang kommer en kwel in de voetbaltak van de NV een verademing. En ook met het voetbal lijkt het langzaam maar zeker beter te gaan. Een beter afscheid had de vaak bekritiseerde voorzitter zich natuurlijk niet kunnen wensen. Het hoogfrequente gejank van langzaam passerende raceauto's onderbreekt de mijmeringen van de voorzitters en werpt ze terug in de realiteit. Zeventien bolides draaien nerveus de laatste scherpe bochten en begeven zich naar de startplaats. Een zelfver zekerde Wamberto stuurt zijn vehikel met vaste hand naar pole-position. Het wachten is op het neerlaten van de geblokte startvlag, waarmee de in een minuscule tangas lip gehulde Frans Derks het raceveld weg zal vlaggen. de ajax ster nr. 34 Alleen in de Ajax-zone van de pitsstraat weerklinkt vrolijk gezang en gefluit. Sjakie Wolffs is enige tijd geleden volledig gerehabiliteerd en loopt als materiaalman dollend rond. Niet dat de bejaarde Ajacied veel verstand heeft van het hypermoderne spul, maar met gezond verstand kom je een eind. En of er nu een voetbal of een

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 51