Crisis dreigt rond supportershonk 1 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 1w18 1716 15 nog. 0dagen i *mm WÈÉÈÉsMm- yvti* In onze vorige uitgave, bijna twee maanden geleden, maakten wij melding van onverwachte vertraging bij het opzetten van een nieuw supportershome. Ongrijpbare krachten leken op subtiele wijze zand in de machinerie te strooien, waardoor de voortgang op cruciale punten ernstig werd belemmerd. Het ongemakkelijke gevoel dat zich langzaam maar zeker van ons meester maakte, heeft inmiddels plaatsgemaakt voor een slecht voorgevoel over de gang van zaken. Helaas moeten nieuwe vertragingen worden gemeld, waardoor opnieuw uitstel dreigt. De datum van 1 maart 2001 is helaas onhaal baar geworden. Ajax staat bij monde van Arie van Eijden nog steeds "hartstikke positief" tegenover de komst van een honk en heeft een sponsor achter de hand die a la minuut met de bouw van het home kan starten. De grote vraag is op welke plaats? De Museumplein-bomen bij het trainingsveld staan nog fier overeind en de gemeente Amsterdam weigert vier bomen te kappen. De gemeente Ouderkerk staat "in beginsel" positief tegenover een home aan de Noordzijde van de oefenvelden, mits het van beperkte omvang is. De politie staat niet bepaald te juichen bij een home aan de Noordzijde (bij de Museumplein bomen of de fietsenstalling) vlakbij de aanvoer- route van de uit-supporters, maar moet na negen maanden discussiëren nog steeds een standpunt bepalen. Geen van de instanties heeft zijn kaarten op tafel gelegd en allen lijken het principe van de vertragingstactiek te huldigen. Toch is er een alternatieve oplossing in beeld gekomen. Aan de voorzijde van de Arena is sinds dit seizoen het partycentrum Sunrise gehuisvest. Dit is een gouden plek waarvan velen zich nog steeds afvragen hoe de Pakistaanse eigenaar Chedi dit ooit bij het Stadsdeel Zuid-Oost voor elkaar heeft gekregen. De loop is er bij het partycentrum nooit echt ingekomen, niet vreemd gezien de huurprijs tot wel 20.000 per avond. Ook het schietincident voor de deur enkele maanden geleden, waarbij een dodelijk slachtoffer viel te betreuren, is bepaald geen positieve reclame. Sunrise draait met grote verliezen en de eigenaar overweegt dan ook ernstig zijn zaak te verkopen. Bekend met de perikelen rondom het supportershonk probeert Chedi er een financieel slaatje uit te slaan met een astronomische overnameprijs van ƒ2.500.000. Gesprekken hierover tussen Ajax en Sunrise zijn inmiddels opgestart. Of dit tot enig resultaat zal leiden is de vraag, want stadsdeel Zuid-Oost heeft Chedi al informeel laten weten dat het partycentrum aan iedereen verkocht mag worden, behalve aan Ajax. Het feit dat Chedi meerdere zakelijke belangen in het stadsdeel heeft, kan hierbij wel eens een rol gaan spelen. De tijd begint zo langzamerhand te dringen. Op 1 maart sluit het laatste café op station Bijlmer zijn deuren in verband met de spoorverbreding. Supporters die het station als verzamelplaats gebruiken staan hierdoor letterlijk op straat. De enige alternatieven zijn café het Poortje in de Amsterdamse Poort (nadeel: te ver), McDonald's (ook te ver), Soccerworld (te klein) of rondzwer ven bij het stadion met alle proble men van dien. 4 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 34

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 4