Mistroostig en met vochtige ogen staart harry van raay vanuit zijn skybox pai boven de pitsstraat over het zinderende asfalt in het niets. Zeventien gestroomlijnde in clubkleuren gespoten racemonsters maken zich op voor de alweer zevende Formule 1 race van het nationaal kampioenschap voor eredivisieclubs. De snerpende geluiden van voorbij scheurende bolides, die bezig zijn met iets wat door moest gaan voor een opwarmronde, dringen nauwelijks tot hem door. Het is nog maar vier maanden geleden dat van raay in zijn jacht naar het grote geld zich heeft laten overhalen om met zijn club in het race circus te stappen. Het aanbod van de sluwe Karei Aalbers loog er niet om. Vijftig miljoen voor elke deelnemende club en een prijzenpot van vierhonderd miljoen. Diep in zijn hart heeft hij die gladjakker nooit vertrouwd, maar dit aanbod is te mooi om te weigeren. De eindho- vense club kan in één keer de sprong naar de Europese financiële voetbaltop maken, daar kan geen Euro League tegenop. Alle zesenzestig juristen van de familie Moszkowicz heeft hij aan het werk gezet om de kleine lettertjes van het contract te bestuderen, maar geen van allen kan bevroeden dat Keizer Karei de zijkant van het glanzende papier met allerlei dwangbepalingen heeft volgeschreven. Dure topvoetballers zonder enige race-ervaring worden van de ene op de andere dag contractueel verplicht om zich om te laten scholen tot het riskante beroep van autocoureur. Na kort beraad met zijn eveneens nog nietsver moedende vrienden Michael en jorien besluiten de Top 3 clubs toe te happen. Na een intensieve lobby slagen de drie musketiers erin om bijna alle clubs uit de eredivisie zo gek te krijgen om ook in het dwaze avontuur te stappen. Alleen Heerenveen bedankt voor de eer, zij het om een curieuze reden. Notoire dwarsligger Riemer van der Velde stelt plotse ling de idiote voorwaarde om voor elke race het Friese volkslied ten gehore te brengen. Daar is natuurlijk geen beginnen aan. Stel dat alle achttien raceteams hun clublied uitgevoerd willen zien? Dan maar zonder die eigengereide Riemer. de ajax ster nr. 34 www.deajaxster.nl 49 Eigenlijk is het al direct vanaf het begin misgegaan. De gemeente Zandvoort heeft feestelijk bedankt voor de eer om elke week duizenden raceliefhebbers van zeventien verschillende clubs te mogen ontvangen. Uit angst voor ongeregeldheden besluit burgemeester Roozeknobbel voor het eerst in de geschiedenis om alle autoraces in zijn gemeente te verbieden. Maar opnieuw goochelt Aalbers een oplossing uit zijn tovenaarshoed en weet het voor elkaar te krijgen dat er midden in het Groene Hart van Nederland een nieuwe

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 49