politie altijd bij wedstrijden van Ajax is. De vriend van mijn zus gaat altijd naar uitwedstrijden van feyenoord en die hoor ik daar nooit over. Bij ons is er altijd overdreven veel politie aanwezig: in het vak, buiten het vak. En altijd maar provoce ren. Dan erger ik me na afloop aan commenta ren, dat is dan typisch media, dat de F-Side het weer gedaan heeft, dat wij weer gesloopt hebben. Dan denk ik van "je weet niet waar je het over hebt als je er niet bij bent geweest". Martijn: ik wil ons gedrag heus niet goedpraten maar de laatste tijd valt het wel mee wat er gebeurt. Ik denk dat het toch nog door de reputatie van vroeger komt dat we zo worden behandeld, ledereen heeft wel een antipathie tegen ons. Dat zie je ook aan de supporters die ons haten en absoluut van ons willen winnen. De aantrekkingskracht van Ajax Fabian: De club zelf trekt mij gewoon aan alsmede de bluf en het gevoel van 'wij zijn de beste'. Ik lach eigenlijk om de rest. Ajax is een echte Amsterdamse club, gewoon gezellig en vol talent. Martijn: Ajax speelt aanvallend voetbal met veel eigen jeugd. Ik haat dat werkvoetbal van feyenoord. Maar ook de sfeer en de gezelligheid trekt mij aan. Fabian: Ik moet zeggen dat het met de verhui zing naar de Arena wel veranderd is. Vroeger had je het gevoel dat als de spelers het veld opkwamen, je al met 1-0 voorstond. Nu heb je dat gevoel niet meer, je houdt tegenwoordig af en toe je hart vast. Ik zie dat gevoel in de Arena niet meer zo snel terugkomen. Ik moet zeggen dat ik om die actie van de Twente-supporters wel gelachen heb. Het omwisselen van stoeltjes zodat je eigen vak weer de clubkleuren heeft, vond ik een geweldige stunt. Ik zou ook wel zoiets willen. Probeer zoiets in eerste instantie op Zuid te doen met rode en witte stoeltjes en niet met die stomme groene, blauwe en oranje kleuren door elkaar heen. Martijn: Ik vind het bij NAC wel mooi, datje B- side op de tribune ziet staan. Dat zou ik in de Arena ook wel willen, alleen dan geen B maar een F natuurlijk. Terugkeer van de oude glorie Martijn: Wat mij het belangrijkste lijkt is dat Ajax weer een club wordt. Het is alleen maar bergafwaarts gegaan sinds ze een beursgenoteerd bedrijf zijn geworden Daar zouden ze vanaf moeten. En zei moeten een eigen stadion bouwen, zo'n stadion als NAC of Utrecht heeft. Dan krijg je minder toeschouwers, maar wel degenen die achter hun club staan. Fabian: Ik snap niet dat nooit is overwogen om het Olympisch Stadion te renoveren tot een nieuw Ajax-stadion en dat ze in plaats daarvan destijds besloten hebben een multifunctioneel stadion te bouwen. Martijn: Een paar wedstrijden terug hoorde je na afloop de omroeper zeggen 'bedankt voor uw bezoek aan dit theater' en dan denk je 'waar gaat dit naartoe?' Fabian: De commercie neemt natuurlijk ziender ogen toe, nu ook weer met die Euro League. Ik denk dat als Ajax aan de Euro League meedoet, alles uit elkaar valt. In dat geval zijn de uitwed strijden sowieso over voor ons en ik denk dat er dan thuis toch ook een grote groep af gaat vallen. Ik heb het idee dat er totaal niet naar ons wordt geluisterd, dat je geen stem hebt. Ik zag Van Praag op internet verkondigen dat wij voorbarig zijn met onze reacties op de Euro League, dat de mening van de supporters nog gepeild wordt. Dan denk ik dat hij zijn plannetje al lang klaar heeft liggen. Het enige waar ik me aan vasthoud is dat de UEFA, nadat wij die mail actie hebben gehouden, er in eerste instantie negatief tegenover staat. Op het moment zie ik de toekomst eigenlijk wel wat somber tegemoet; het oude Ajax zie ik niet meer terugkomen. Martijn: Het oude logo moet weer worden ingevoerd. Fabian: Dat sowieso ja, en het supportershome moet er komen. Dat is heel belangrijk om weer binding tussen de belangrijkste supportersscha- ren te krijgen. Martijn: En ze moeten ons meer inspraak geven en daar eens wat mee gaan doen. Nu worden we niet serieus genomen en zijn we alleen goed om geld in het laatje te brengen. De OFA Fabian: Ik ga naar de OFA-vergaderin- gen omdat ik het gevoel heb dat ze wat voor je doen, dat ze wat voor je kunnen betekenen. En je kunt daar je stem laten horen. Het is een suppor tersvereniging die eindelijk eens wat voor de supporters doet. De SVA is helemaal niets, het is eigenlijk een paradepaardje van Van Praag. Wat ik belangrijk vind is dat de ajax ster nr. 34 Martijn en het oude logo 45

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 45