Fabian (rechts), uit bij Gent (foto: Ajax Foto Side) dat in clubkleuren moet doen; dat rood-wit geeft namelijk een aparte sfeer. Ik vind adidas een kutmerk, die strepen zijn afschuwelijk. Gelukkig gaan ze er volgend jaar af. Het is en blijft een feyenoord-merk en ik heb dan zoiets van 'rot op'. Het is commercie, dat het hele voetbal kapotmaakt. Martijn: We hebben geen bepaalde dress- code. Veel kleding van Umbro en verder de bekende pet, sjaal en capuchontrui. In ieder geval geen kleding van adidas of met het nieuwe logo. Amsterdammers niet-Amsterdammers Martijn: Het mixt wel redelijk, Amsterdammers en niet-Amsterdammers. Amsterdammers zijn erg gezellig en ik vind het erg jammer dat ik niet in Amsterdam ben geboren en getogen. Ik denk niet datje bij een groep genegeerd wordt omdat je niet uit Amsterdam komt. Fabian: Er komen ook echte Ajax-fans van buiten Amsterdam en waarom zouden dat geen echte supporters zijn? Dus die discussie snap ik af en toe niet echt. Angstige momenten Fabian: Uit tegen feyenoord, die 2-4 (22 oktober 1995, red.), kneep ik hem wel. Ik had een kaartje voor een neutraal vak gekocht, in de hoek Martijn met de bekende sjaal, pet en capuchon trui en het oude logo om zijn nek naast vak s. Het werd eerst 1-0 en 2-0 voor feyenoord. Ik sprong toen niet op, wat nog niet echt opviel. Daarna werd het 2-1 en 2-2; nog steeds had ik niet gejuicht. Mensen om mij heen wel, dus bij 2-3 sprong ik ook op. Vooraan in het vak stonden zo'n vijftien feyenoorders die dat zagen. Ik heb me daarop verschrikkelijk snel uit de voeten moeten maken. Ik heb hem toen echt geknepen, want ik was nog behoorlijk jong in die tijd. Als ze me te pakken hadden gekregen was het, denk ik, niet goed met mij afgelopen. Na de laatste wedstrijd die Ajax tegen Twente in het Diekman-stadion speelde (29 maart 1998, red.) ging het een keertje mis. We hadden met tien man met 2-1 gewonnen. Wij waren lekker uitgelaten en de Twente-supporters behoorlijk gefrustreerd. Zij stonden ons een beetje uit te dagen en er was wat gezang over en weer, toen de ME er opeens zonder aanleiding op los begon te slaan. Met een mannetje of vijftig kwamen we tussen de ME, honden en paarden terecht. De F-Siders die al verderop liepen, begonnen vervolgens met stenen naar de ME te gooien. Die stenen vlogen vlak over ons hoofd heen. Op dat moment moesten we langs de ME, honden en paarden, al stenen ontwijkend, heen om op veilig gebied te komen. Ik heb ook totaal geen respect voor ME'ers, want ik heb daarna bij de bussen ook vrouwen zien liggen die geslagen waren en had toen zoiets van 'waar is dat voor nodig, vrouwen sla je niet!' Later heeft de politie ook toegegeven dat ze fout waren geweest. Verder heb ik niet zoveel meegemaakt. Ik ga niet los naar wedstrijden en tegenwoordig kan er zowat niets meer. Het is meer verbaal geworden. Echt kans op een grote rel is er niet meer. Martijn: Of er moet van tevoren worden afgesproken, zoals bij Beverwijk. Maar ja, daar heb je ook weinig aan. Opstootje bij Utrecht (26 november 2000) Martijn: Het vak was bomvol en er kwamen allemaal ME'ers van boven naar beneden. Er was trouwens geen enkele aanleiding voor hen om het vak op te komen. Een paar gasten begonnen te duwen en te zeggen dat ze op moesten rotten. Toen begonnen de ME'ers om zich heen te slaan. Daarna begonnen Ajax- supporters die bovenin het vak stonden af te tellen en te duwen, waarna iedereen die op de trap stond op z'n bek of over elkaar heen ging. Dat is nou typisch de ME, altijd maar provoce ren. Ze balen ervan als ze er een middagje niet op los hebben kunnen rammen. Fabian: Ik merk wel dat dat gedoe met de www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 34

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 44