0/1 Jo MHO HIE FUCK Net als in het eerste team is binnen korte tijd bij de Ajax-supporters veel jeugd toegetreden. Een supporter die na twee jaar weer eens een uitwedstrijd per combi bezoekt, ziet enorm veel nieuwe en met name jeugdige gezichten binnen de Ajax-gelederen. De DAS-redactie, die zoals bekend uit de oudere generaties bestaat, was enorm nieuwsgierig hoe de aanstormende jeugd tegenover Ajax en het supporterswezen staat en zocht voor aanvang van Ajax-Heerenveen (3 december) contact met twee jonge Ajax-fans. Het resultaat is een monoloog van Fabian (23 jaar, woonplaats Ter Aar) en Martijn (18 jaar, woonplaats Naarden). De eerste wedstrijd Fabian: Heerenveen-Ajax, begin jaren negentig, toen nog in het oude stadion. Ik kon er een kaartje voor krijgen en werd gelijk gepakt door het sfeertje. Tijdens de rust playbackte André van Duin achterop een brommer zijn pizza-lied. Eigenlijk was ik al vanaf mijn geboorte Ajax-supporter, maar ik had vroeger gewoon geen geld om erheen te gaan. Martijn: Ajax- NEC in De Meer, halve finale beker in 1993. Ik werd meegeno men door mijn vader. Ondanks een 1-2 nederlaag werd ik toch gelijk door het Ajax- virus besmet. v.l.n.r.: Fabian en Martijn Thuis- en uitwedstrijden Fabian: Ik heb een ongenummerde seizoen kaart voor vak 126 en sta met Stephan, een goede vriend van mij, altijd in vak 127 bij Martijn en de rest. Ik ga ook elke uitwedstrijd en reis dit seizoen nog steeds met Axios. Ik heb namelijk nog geen eigen auto en het is voor mij makkelij ker om in Leiden op te stappen. Ik ga sinds vier jaar mee naar uitwedstrijden. Vanaf volgend seizoen wil ik vanuit Amsterdam met de combibus meegaan, omdat dat veel gezelliger is. Ik ben ook met de OFA mee naar Gent geweest en dat was een sfeervolle busreis. Los naar uitwedstrijden is moeilijk. Dit seizoen zijn we met Esther en Ron wel naar Heerenveen geweest. Om 16.00 uur aankomen, een biertje drinken en wat eten in een restaurant om vervol gens lekker in je Ajax-shirt daar in het zonnetje rond te lopen. Geen gedonder met politie en niet als vee met een combi naar het stadion vervoerd worden, ideaal dus. Buiten de combi om met een groep los naar uitwedstrijden zou ik best willen. Martijn: Thuis staan we meestal in de buurt van de trap op 127 of boven bij de groep van Taxi Piet, Marianne en Esther. Uit ben ik dit seizoen ook los naar Heerenveen geweest, wat geen combi was. Alleen naar Willem II uit ben ik niet geweest, omdat het heel snel uitverkocht was. Dit is trouwens pas mijn eerste seizoen dat ik mee ga naar uitwedstrijden. Fabian: Ik heb me vorig seizoen nogal geërgerd over de combireis naar Utrecht. Omdat er bij het stadion rellen waren, hebben we gewoon rondjes op de ring rond Utrecht gereden. Vervolgens komen we dan tien minuten te laat het stadion binnen. Dit jaar werd je in Utrecht vanachter de containers bekogeld en ging er weer een ruit uit een bus. Elk jaar is dat zo bij Utrecht. Dan heb ik zoiets van 'wat is het nut van een combi?' Ze organiseren een combi, weten weken van tevoren dat wij komen en vervolgens ben je te laat bij de wedstrijd. Ik heb bij NEC ook meegemaakt dat de wedstrijd om 18.00 uur begon en wij precies om 18.00 uur aankwamen omdat de politie ons op 42 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 34

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 42