I /TT Haarler voor zijn prive-leven. Hij gaf toen een interview in (ik meen) Ajax-life en gaf als antwoord op de vraag: "supporters klagen dat er in de ArenA helemaal geen sfeer is en historie?" Winter antwoordde: "Ik zou het allemaal niet weten, maar ze hebben hier toch de Champions League gewonnen?" EEN ECHTE AJACIED BLIJFT ZIJN CLUB OOK IN HET BUITENLAND VOLGEN!! Als Winter dat had gedaan, had hij niet zo'n DOM antwoord gegeven. Ik heb geen hekel aan Winter, maar hij speelt vanaf het begin dat hij bij Ajax is teruggekeerd, bijna elke wedstrijd kut en daarom heb ook ik, mede door zijn interview(s), hem vanaf het begin uitgescholden. Dus laat Winter alsjeblieft oprotten en voor het geld van zijn miljoenenloon kunnen we ervoor zorgen dat Chivu voor 10 jaar bijtekent (beetje overdrijven mag) en Van der Vaart voor zijn leven bijtekent. Ik wil alleen nog zeggen dat Witschge MOET blijven en dat hij zich moet terugvechten in de basis, maar natuurlijk niet ten koste van Van der Vaart. Mzzl, Jochem, vak 125. behoudt zi <r hoeft niet Staafincident Beste redactie, Ik begrijp niet waarom er in Nederland eigenlijk helemaal niet wordt gereageerd op de lage straf die Deportivo heeft gekregen. Met name Michael van Praag moet toch met verbazing hebben gereageerd op de lage straf. Waar wij 1 jaar geschorst werden en in de kou naar düsseldorf toe moesten, komt Deportivo ervan af met 20.000 piek boete. Volgens mij krijg je nog een hogere boete voor het afsteken van een ouderwetse mat of een mooi georganiseerd bengaals vuurwerk (kunnen we dat trouwens ooit nog verwachten in de Arena). Ik denk zelf dat de straf zo laag is, omdat het de Uefa te veel geld kost om een ploeg uit de Champions League te halen en dat wanneer Deportivo Uefa-Cup hadden gespeeld, ze er wel uitgeknikkerd zouden worden. Het ruikt dus weer naar een mooi staaltje klasse-justitie. Mazzel, Robert, vak 129. Eerbetoon Volendam (1) Redactie, Wat een medeleven opeens met Volendam. Prima natuurlijk, het is tenslotte een tragedie. Maar.... het staat wel in zeer groot contrast met Ajax- Twente, waar constant vuurwerk werd afgeschoten en werd nagedaan. Ramp in Enschede is niet erg? Of is dat opeens iets anders? En nu opeens van dezelfde supporters een eerbetoon aan Volendam. Kan ik niet bij, is schijnheilig. Kan ik niet tegen. Consequent zijn. Ik doe als Ajax-supporter dan ook niet mee aan dat eerbetoon. Nogmaals een herdenking is prachtig, maar vlak na Ajax-Twente niet meer gepast in de Arena. Mazzel, Ronald, vak 428. Eerbetoon Volendam (2) Vorige week liet een aantal F-Siders zich van hun beste kant zien. Dat voetbal meer is dan alleen maar elf sportende miljonairs in een korte broek, dat wist ik wel. Hoewel de clubliefde onder voetballers helaas steeds vaker ver te zoeken is, zijn er nog heel wat mensen die dit gevoel wel hebben. Zelf is dat nu juist hetgene wat me met Ajax bindt. Van de wedstrijden moeten we het de laatste jaren meestal niet hebben, het stadion en zijn omgeving bieden zeker weinig entourage. Toch zijn er nog voldoende redenen om supporter te blijven van deze club. Binnen de F-Side bestaat er doorgaans nog echte clubliefde, al vertaalt die zich soms in achterlijk gedrag (zie FC Twente). Juist met de wandaden van die laatste wedstrijd in het achterhoofd, was ik diep geraakt toen een afvaardiging van de F-Side zich van een andere kant liet zien. Solidair met de slacht offers van de Nieuwjaarsramp en met de gehele Volendammer gemeenschap, waren zij naar het dorp gekomen om hun medeleven te tonen. Een klein, bescheiden gebaar, maar juist daarom zo hartver warmend. Een echte supporter zijn betekent meer dan alleen aanwezig zijn op (hoogtij) voetbaldagen. 'F-Side als een manier van leven'. Deze supporters gaven hier in Volendam inhoud aan. Bedankt! Luc van den Berg, Edam iel Eerbetoon Volendam (3) Hierbij, (villen wij alle bedanken voor hun Volendammers. Jan S., Volendam. AFC AJAX- supporters I medeleven met de 40 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 34

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 40