REDACTIE Het was afzien de afgelopen maand. Zelden hebben we een winterstop meegemaakt waarin zo weinig gebeurde. Het leek wel of niet alleen Vitesse, maar alle clubs in het betaalde voetbal een radiostilte in acht namen. Wat Ajax betreft zullen we maar hopen dat geen nieuws, goed nieuws is. Als de jongens van Co goed hebben overwinterd en de stijgende lijn vasthouden, kan de tweede seizoenshelft nog leuk worden. Een kampioenschap zit er waarschijnlijk niet meer in, maar dat is niet het belangrijkste. Er moet goed en met bezieling gevoetbald worden en wat dat betreft gaven de wedstrijden tegen Heerenveen en Twente moed. Die laatste wedstrijd had trouwens nog een staartje, ledereen weet dan waarover het gaat. Als redactie hebben we zelf ook nog iets recht te zetten. Door alle commotie (een groep supporters ging verhaal halen nadat er vanaf de tweede ring bier, vuurwerk en zelfs een stuk reclamebord naar beneden was gegooid) tijdens en na afloop van de wedstrijd tegen Twente is een reactie van dit fanzine op de 'vuurwerkgeluiden' tot op heden uitgebleven. Een gemiste kans, maar het mag duidelijk zijn waar DAS staat. DAS heeft zich altijd sterk gemaakt voor positief aanmoedigen. Je zingt vóór Ajax en niet tegen de tegenstander. Dat laatste kan eigenlijk alleen tegen feyenoord en psv en moet bovendien van enige origina liteit getuigen. Wie het leuk vindt om gillende keukenmeiden te imiteren om zo de Twente- supporters af te zeiken, moet maar eens bij zichzelf nagaan waarom hij eigenlijk naar Ajax komt kijken. Michael van Praag moest in deze kwestie natuurlijk ook een duit in het zakje doen en schoot daarbij ouderwets uit zijn slof. In zijn reactie ging hij eraan voorbij dat de schuldigen op niet misselijke wijze door medesupporters zijn gecorrigeerd. Enkelen hebben nog enige tijd met blauwe ogen rondgelopen. Het meeste opzien baarde hij met zijn uitspraak dat hij tijdens de vuurwerkgeluiden heeft overwogen om af te treden. Een loos dreigement. Zoiets zeg je niet achteraf, dat doe je als het moment daar is. Nu is het niets anders dan een uitnodiging aan alle tegenstanders van Van Praag om de meest weerzinwekkende spreekkoren aan te heffen. DAS zal dat dan voor één keer door de vingers zien, origineel zijn hoeft ook niet. Saillant detail in deze zaak is overigens dat Van Praag ook bestuurslid is van Germinal Beerschot Antwerpen, dat over een deels extreem rechtse aanhang beschikt. Deze aanhang deed onlangs tijdens een oefenwedstrijd tegen Willem II van zich spreken middels enkele zeer onsmakelijke liederen die verwezen naar de ramp in Volendam. Een ieder begrijpt dat Van Praag ook nog steeds in het bestuur van GBA zit, ondanks alles. Heeft DAS verder nog iets bijzonders te melden? Wij dachten van wel. Supporter Fred wist tijdens zijn vakantie in Zuid-Afrika het nuttige met het aangename te verenigen en ging op bezoek bij Ajax Cape Town. In DAS 33 konden jullie al een glimp opvangen van Mokumman. Nu kunnen jullie lezen hoe het ooit zover kwam en een eenvoudige Watergraafsmeerder tegen wil en dank tot superheld werd gebombardeerd. In 'Who the fuck is...' dit keer aandacht voor twee exponenten van de nieuwe generatie Ajax-supporters, Fabian en Martijn. Ook volgen we de ontwikkelingen rond het Formule 1 team van Ajax. Verder zijn we benieuwd naar jullie mening over DAS. Op blz. 5 vinden jullie een oproep. De rubrieken die jullie van ons gewend zijn ontbreken natuurlijk ook niet in dit nummer. Veel leesplezier! de ajax ster nr. 34 www.deajaxster.nl 3

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 3