SpBSBB 2003 EB I- Spandoeken Beste redactie, Is het geen idee om een oproep te doen via jullie site en het blad om meer spandoeken naar het stadion te krijgen. Er zijn best mooie spandoeken, maar veel hangen er niet meer. Zoals de spandoeken die er in de eerste jaren van de Arena hingen aan de lange zijde: "Red&White Fighters", "Mokum Fighters" en het spandoek dat er vorig jaar nog hing: "Ajax Amsterdam" met de ster in het midden en het Mokum Records logo daarin.) Deze spandoeken zijn er heus nog wel, ze hangen er alleen nooit meer. Dat is toch doodzonde. Door meer spandoeken komt de sfeer misschien ook weer wat meer terug. Ook is het zo dat het er gewoon indrukwekkend uitziet, al die spandoeken. Dus als jullie nou een oproep doen aan de eigenaren van de doeken om ze weer op te hangen, of, als ze niet meer naar het voetbal gaan, om ze dan mee te geven aan anderen. Misschien is het een goed plan, kijk maar wat jullie ermee doen. Groeten uit Harderwijk. Naschrift redactie: Volgens ons een uitste kend idee! Hoe meer originele spandoeken, hoe beter. de redactie. f de schrijvm i te korten, die te zijn. <udt zich het ret Utietdemenin de ai Arie Winter Het gaat weer een stuk beter met Ajax en meteen merkje dat de toon in de brieven van lezers wat milder word. Nou....dan zal deze jongen ook wel mild zijn. Helaasik heb wat te klagen over de supporters. Aaron Winter wordt (sinds hij terug is bij Ajax) onophoudelijk bekriti seerd, nu is dat op zich niet erg want hij is natuurlijk prof en hij was lange tijd ook heel slecht. Maar Winter speelde zijn laatste wedstrijden toch vrij aardig en kwam toch op de bank terecht. Het gaat me niet om het feit dat Winter op de bank is beland, het gaat me om de manier waarop Ajax- "supporters" met Winter omgaan. Sinds Ajax slecht begon te spelen was Winter mikpunt van alle kritiek en kreeg hij de hele strontkar over zich heen. Te oud, uitgeblust, lui, om me heen hoor ik meer van die onzin. Toegegeven, Winter is niet meer de Winter van 5 jaar geleden, de scherpe randjes zijn er vanaf maar dat is nog geen reden om hem zo de grond in te boren!!! Winter is een oer-Ajacied die jaren lang de ballen uit zijn broek heeft gelopen voor Ajax. Winter hoort thuis in het rijtje Swart, Rijkaard, Pettersson, Silooy, Blind en Litmanen. Een jongen die er trots op is om het rood-wit te dragen, een jongen die baalt als een stekker dat hij niet meer speelt. Maar ook een jongen die teveel van Ajax houdt om nu te gaan zeiken over Ajax, een jongen die nog echt van ZIJN club houdt. En dan hoor ik in het stadion soms opmerkingen over Winter waarbij ik toch met mijn hoofd van onbegrip begin te schudden. Helaas doet de DAS hier ook aan mee, getuige het grapje over eventueel het uitlenen van Winter aan Haarlem. Dat mag dan wel een grapje zijn maar dit heeft Winter echt niet verdiend. In het verleden was het bestuur van Ajax nogal lomp als het om afscheidsfeestjes (Silooy) ging, maar nu dreigen DAS en de Ajax-supporters dezelfde fout te maken. Doe dit nou nietbehandel Winter met respect, deze jongen was jarenlang de meest onderge waardeerde speler uit Nederland. Deze jongen heeft de Ajax-kieuren altijd met liefde ge-dragen, gun hem een waardig afscheid en niet dat continu gekanker en die flauwe grapjes. Gedraag je als een echte supporter en laat Winter voelen dat wij hem niet vergeten zijn. Michel,vak 428. Naschrift redactie: Wij zullen Opa Spoor ter verantwoording roepen om zijn flauwe grap en laten hem in zijn eentje vast collec teren voor het afscheid van Arie. Arie Winter (2) Ik wil graag reageren op de brief van Michel over Aron Winter. Je zegt dat Winter een oer-Ajacied is (mee eens) en dat hij in het rijtje van Swart, Rijkaard, Pettersson, Silooy, Blind en Litmanen thuishoort!! NEVER! Ten eerste vind ik het erg dat je twee namen vergeten bent: Roy en Menzo. Die hebben niet zo'n grote staat van dienst als de overige namen, maar voor Menzo was het de mooiste dag van zijn leven toen hij van Lierse terug ging naar zijn grote liefde Ajax. En Roy heeft er alles voor over om weer een keer voor Ajax te spelen. Toen Winter naar Ajax terugkeerde deed hij dit alleen ajax ster nr. 34 www.deajaxster.nl 39

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 39