iÉ Redactie DAS Postbus 4097 2003 EB Haarlem das@chello.nl Redactie DAS I Postbus 4097 I 2003 EB de redactie behpudt zich het recht een brief in te korten, de mening van de schrijver hoeft niet de mening van de redactie te zijn. de redactrp i deschrijv Muzikale talenten Beste Ajacieden, Afgelopen woensdag (20-12-2000) zat ik naar ons aller Ajax te kijken en zag dat het voetbal toch wel de goede kant opgaat. Ook merkte ik op dat er gewoon weer een sfeertje was. Heel Zuid stond te zingen. Maar ja, aan alle goede kanten zitten ook negatieve. Toen het licht uitging en al die fakkels werden aangestoken kreeg ik weer dat kippen- velgevoel. Heerlijk om weer eens terug te zijn in het Olympisch. Het "We are the champions" galmde door die grauwe bak en klonk toch wel lekker. Maar wat ik eigenlijk niet begrijp en me ook behoor lijk irriteert is, dat jullie niet door hebben wat jullie zingen. Volgens mij is het er ingeslopen en gaat het er niet meer uit. Ik heb het over dat rot$#&(&*m liedje "You'll never 'walgelijk' alone". Hebben jullie dan nooit die klootzak van een leen towers dat pleurislied horen zingen? Het is een rotterdams lied en dat zal het altijd blijven. Er is maar één lied wat bij ons past en bij ons hoort en dat is "We are the champions". Dus doe me een plezier en zing dat klotelied niet meer, want we staan gewoon voor lui. Oh ja, waar zijn die liedjes over de spelers nou, of kunnen we alleen maar over Joden zingen. Probeer maar, dan zal je zien dat er meer mensen meezingen. Allemaal veel geluk en kampioenschappen toegewenst in 2001. CdK, vak 129. Muzikale talenten (2) Beste CdK, "You'll Never Walk Alone" een rotterdams lied? Ik denk dat je je geschiedenislessen opnieuw moet gaan volgen. Daarom even een citaat uit (ik meen) DAS 7: "Misschien is wel het meest beroemde van alle liederen "You'll never walk alone", dat in Engeland gewoonlijk op momenten van triomf wordt gezongen (bij Ajax echter zowel in goede als slechte tijden!), met alle gekleurde dassen van de zangers horizon taal uitgespannen om zo één groot veld van de clubkleuren te maken. Dit was, zoals vele van de rituele liederen, het eerst in het begin van de jaren zestig te horen bij 'de Kop' en dankt zijn ontstaan aan het feit dat een plaatselijke popster, Gerry Marsden, er toendertijd een plaat van had in de top tien. Zijn groep, Gerry and the Pacemakers, is sindsdien al lang van het toneel verdwenen, maar blijft onsterfelijk, zij het anoniem, doordat de voetbalsupporters die ene song hebben overgenomen. Overigens wordt Gerry zelf nog regelmatig van stal gehaald om You'll never walk alone te zingen, met name bij testimonials." Einde citaat. Dat rotterdamse Leen dit nummer helaas als 'zijn' lijflied heeft aangemeten, doet niets aan bovenstaande af. "You'll Never Walk Alone" wordt al zolang ik mij kan heugen bij Ajax gezongen, zelfs al toen nog niemand van meneer Towers gehoord had. Kortom, mits op traditionele wijze gezongen (dat handgeklap tijdens het voor de tweede keer zingen van het refrein gaat me door merg en been!!!), is dit m.i. een perfecte song, ook voor Ajacieden. Groeten, T. de redactie de mening van de schrijver 38 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 34

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 38