®IËK« r wel even ongemerkt naar binnen kunt glippen. Samen met enige meegereisde Ajacieden wordt ik voor de wedstrijd aangesproken door de beheerder van de catering in het suppor tershome om na afloop van de wedstrijd vooral niet al te opzichtig met Ajax-muts en shawl rond te lopen, daar dit van een afstandje sprekend lijkt op de clubkleuren van Antwerp en als een provocatie opgevat zou kunnen worden. Op de tribune achter de goal zetelt met name de aan hang van het Vlaams Blok, zoveel is na een paar minuten wedstrijd al wel duidelijk. Lokeren, dat in een vrij gekleurde samenstelling speelt wordt regelmatig bedolven onder de oerwoud geluiden. Bij een overtreding tegen GBA rollen ook regel matig leuzen als "Het is de ploeg van Kabila", dan wel "Hij is een vriend van de negers" van de tribune. Verder worden er door de Purple-White Army nog een aantal Vlaamse leuzen gescandeerd welke moeten worden geschaard in de categorie compleet onverstaanbaar. stadion werd de klopjacht van een aantal samenwerkende suppoosten echter dermate groot dat er nog maar één uitwijkmogelijkheid voor hem leek: de dug-out van GBA. Na een opvallend korte inspectie door Frank van der Eist kon hij de tweede helft vrijwel in zijn geheel volgen vanuit de winnende GBA dug-out, waar de stemming naarmate de wedstrijd vorderde steeds beter werd. Eerst was er nog een gemiste penalty, maar nadat een Lokeren-speler in het tumult na de misser door de scheids van het veld werd gestuurd, volgde er nog een strafschop die er wel in ging. Uiteindelijk viel de 2-0 ook nog, maar de aanleiding van die goal kan ik me al niet meer herinneren. Nadat Van der Eist nog een aantal wissels heeft doorge voerd wordt het zelfs dermate krap op de bank dat de gewisselden plaats moeten nemen op een krukje buiten de dug-out. Na afloop nog even rond het stadion blijven hangen, maar de gevreesde schermutselingen met de Lokeren-supporters blijven uit. Zelfs vanuit de strategisch gelegen kroeg 't Kapelleke De wedstrijd is verder eigenlijk niet om aan te zien, hetgeen deels komt door het belabberde veld (besneeuwd en bevroren) en deels door het niveau van de spelers, die vrijwel allemaal lijken te kampen met een volledig gebrek aan wedstrijdritme. De lamme tegen de blinde dus. Een ideaal potje derhalve om eens vanuit diverse standpunten te gaan bekijken. Hiervoor is het noodzakelijk om de techniek van het vakglippen te kennen, hetgeen één van de crewleden tot in de perfec tie beheerst. Na een rondje door vrijwel het hele Onze crewmember na de wedstrijd heeft zojuist vanuit de GBA dugout de Lokeren spelers bedankt voor hun inzet. valt geen verdachte troepenverplaatsing waar te nemen. Aldus kan deze missie naar Het Kiel in alle rust worden afgesloten. De eindconclusie moet echter toch zijn dat Ajax niet veel opschiet met zijn buitenlandse deelneming in het meest extreem rechtse deel van Belgisch Vlaanderen. Misschien een leuke club om leo b. te stallen. Die schijnt zich tenslotte overal thuis te voelen. de ajax ster nr. 34 www.deajaxster.nl 33

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 33