"Het idee om autosport aan de voetbal-suppor ters te koppelen vind ik wel wijs, dat is ook de reden dat ik nooit voor feyenoord uit zou willen komen. Als het doorgaat, rijd ik voor Ajax". Autocoureur Tom Coronel, over de "Formule 1 voor voetbalteams" in de Spits van 1 december 2000. "Vanzelfsprekend kiest Marco Bakker dan voor de feyenoord-wagen". "Toch is het wrang. Nog geen jaar geleden was de stoel van hoofd opleidingen bezet. En dus vluchtte leo naar de Arena. Dat is hem door het legioen nooit in dank afgenomen, terwijl hij in 020 zelfs kakkerlak wordt genoemd, beenhak ker is nergens meer thuis, een zwerver die nog wel de samenwerking tussen Haarlem en Ajax (wat een originele kopie) regelde. Meer hoeven we van hem niet te verwachten". Nel van de Keetering in het rotterdams dagblad van 6 januari 2000. "Nee hoor, wij wachten met smart op zijn ontslagbrief'. "In rotterdam worden opvallend veel jongetjes geboren met een afwijking in de urinebuis. Dat is gebleken uit onderzoek van het Academisch Ziekenhuis rotterdam bij 7292 pasgeborenen". Onderzoeker dr. R. Weber in de News.nl van 6 januari 2000. "Ja, tegen zo'n zere piasbuis helpt zeker geen feyenoord-slabbetje "De oorzaken van het hoge aantal afwijkingen in rotterdam zijn nog niet bekend. Factoren die een rol zouden kunnen spelen zijn voeding en werk van de ouders, de woonomgeving en blootstelling aan hormoonverstoorders". Onderzoeker dr. R. Weber over het rotter- damse plasbuizenprobleem in de News.nl van 6 januari 2000. "Zeg Wieber, wel eens naar een hormoonversto- rende thuiswedstrijd van feyenoord geweest?" "Want lullen over voetbal moet de boventoon blijven voeren". leo beenhakker in Sportweek nr. 3 van 9 januari 2001. "Je moet het maar durven om het woord 'lullen' in de mond te nemen. Alsof er geen piasbuispro- bleem in rotterdam is". "Hmmm... er zitten rond Ajax natuurlijk een heleboel verhalen. Maar je kunt er natuurlijk niet als een bijdehante wijsneus doorheen gaan lopen, 't Is je wereld hè? Waar ben je als je in die wereld wordt uitgekotst". Freek de Jonge in de Johan van januari 2001 in antwoord op de vraag of hij 'inside information' heeft. "Zo zijn er wel meer mensen die bang zijn om te worden uitgekotst en dus niet hun mond opendoen, terwijl ze eigenlijk niets liever willen. Allerlei schimmige zaken blijven binnenskamers. In deze situatie is en blijft Ajax voor iedere, voor het publiek zichtbare, verandering ten goede van de club afhankelijk van zijn supporters". "Toch, achteraf geredeneerd, is het een geweldig goede opmerking geweest. Ik heb Ajax in ernstig discrediet gebracht maar het was ook een keerpunt in de geschiedenis van de club. Er ontstond iets van deernis met Ajax, het publiek ging er weer achter staan. En belangrijker nog, doordat Ajax een jaar vrij had, kon versneld aan een nieuw elftal worden gebouwd...Als je alleen al de toeschouwersaantallen voor en na het incident bekijkt, de commerciële ontwikkelingen die erop volgden...je zou bijna zeggen: ik heb Ajax naar de beurs gebracht". Freek de Jonge in de Johan van januari 2001 over zijn opmerking 'Heer Wiesenthal soil sofort Herr Waldheim anrufen' tijdens Ajax- Austria Wien. "Ajax is indertijd geschorst als gevolg van het staafincident en niet naar aanleiding van jouw opmerking Freek. Als we deze redenering verder volgen zou je dus kunnen zeggen dat Ajax alles aan 'de stavengooier' te danken heeft. Ajax is door een hooligan naar de beurs gebracht, grappig hè? Evengoed is het wel lullig dat die jongen er nog steeds voor moet bloeden, terwijl het daarna, dankzij hem, zo goed ging met Ajax". de ajax ster nr. 34 www.deajaxster.nl 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 27