"Vergeleken met basketballer Rik Smits ben ik een verschrikkelijk verwaande vedette", psv-keeper ronald waterreus in De Volkskrant van 16 december 2000. "Verwaand is zeker, maar sinds wanneer ben jij een vedette?" "Nu hoor je dezelfde supporters gillende keukenmeiden nadoen en ander vuurwerk. Ik zat naast de voorzitter van FC Twente en zijn vrouw en wist niet waar ik kijken moest". Michael van Praag in het programma Godenzonen van AT5 op 8 januari 2001 "Wij weten ook even niet meer waar we kijken moeten". "Voor mij was het een trap in de rug. Ik heb zelfs overwogen om op te stappen. Je moet eelt op je ziel hebben, wil je blijven zitten. Dat heb ik ook wel en ik blijf. Maar ik ga zeker met ze praten. Dit was voor mij absoluut het dieptepunt van 2000". Michael van Praag in het programma Godenzonen van AT5 op 8 januari 2001 "Het ontslag van Jan Wouters, het opstappen van Frank Kales en Danny Blind, afscheid van Bobby en Sjakie, de komst van leo b. en adidas, slechte resultaten op het veld, het vreselijke Arenagras, een rampzalig verlopen jubileumjaar... dus om dit nou het absolute dieptepunt van 2000 te noemen? Gelukkig hebben wij ook eelt op de ziel en blijven gewoon naarAjax gaan". "Ik ga straks naar huis en dan zeg ik tegen moeders: "Ik ben weer thuis". Maar dat betekent toch niet dat ik de volgende morgen niet meer de deur uitga"? leo beenhakker in Sportweek nr. 3 van 9 januari 2001. "Zorg er in ieder geval maar voor dat je 'ons huis'zo snel mogelijk gaat verlaten". "Johan heeft in rotterdam gevoetbald en Wimpie in Amsterdam. Dat was ook emotioneel beladen, maar nou en? Dat zijn keuzes van die mensen. Dat is ook volkomen legaal". leo beenhakker in Sportweek nr. 3 van 9 januari 2001. "De papieren van Leonardo noem jij zeker ook volkomen legaal?" "Langzaamaan gaat de deur van mijn kantoor steeds vaker open en dicht en zo hoort het ook", leo beenhakker in Sportweek nr. 3 van 9 januari 2001. "Op het moment dat jij voorgoed voor de laatste keer je kantoor verlaat kan die deur weer voor altijd dicht blijven". "Een andere club dan Ajax was ondenkbaar. Bij psv of feyenoord een jaar rondlopen? Ik had er niet aan moeten denken. Wat had ik er moeten doen?" Roel van Dalen, maker van de documentaire 'Ajax, daar hoorden zij engelen zingen' in het Ajax Magazine van januari 2001 "Geen idee wat je er moet doen, maar dat vragen veel meer mensen zich af waarschijnlijk". "We winnen vandaag, niemand doet ons wat. Dat gevoel heb ik bij feyenoord nog nooit gehad." kees van wonderen in VI nr. 51/52 van december 2000. "Zolang je daar blijft spelen zal dat gevoel er ook nooit komen". "Scheidsrechters, jongen begin met mij niet over scheidsrechters. Er is geen slechter gezelschap dat je bij elkaar kunt hebben dan scheidsrech ters. Jaloezie, afgunst, ambitie". Frans Derks in het Haarlems Dagblad van 13 januari 2001. "Wie zijn wij om dit tegen te spreken?" "De scheidsrechter zegt: ik ben belangrijk en het spel niet. Ze zijn vervreemd van het voetbal." Frans Derks in het Haarlems Dagblad van 13 januari 2001. "Daar kan Ajax inmiddels al een aardig woordje over meepraten". 26 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 34

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 26