BU AJAX UOVP€rt PROTB Het seizoen was nog niet begonnen of Michael van Praag liet al zijn ware aard zien, alle mediatrainingen ten spijt. Met de hooghartige opmerking "Bovendien houden we bij Ajax niet zo van mensen die actie voeren. Ik ontzeg niemand het recht het nieuwe shirt niet mooi te vinden, maar protesteren heeft geen zin" (het opgeheven vadervingertje mag je er zelf bij verzinnen), liet hij bij de start van dit seizoen weten dat protesten geen kans van slagen hadden. Alsof dat niet voldoende was noemde hij onlangs de acties tegen de Euro League verspilde energie. Met deze opmerkingen schopte hij tegen het zere been van vele supporters, omdat nota bene juist zij zich vaak met veel energie inzetten voor het behoud van de inmiddels doodgeknuffelde clubcultuur. "We luisteren wel naar jullie, maar we doen toch wat wij willen", was zo'n beetje de boodschap van de anders zo diplomatieke voorzitter. Op zich wel fijn, dat heldere taalge bruik, want dan weten we eindelijk een keertje waar we aan toe zijn. Toch slaat hij ook nu de plank weer mis: De dood van Champy, het ontslag van Miss Ajax, Frank Kales en de Arena-DJ, meer kaarten voor Zwolle-Ajax, hereni ging F-Side, de gedoogde staanplaatsen in vak 127, zijn vooral niette danken HBBPT actievoerende supporters, maar aan het "voortschrijdend inzicht" van het bestuur. Tja, waarom zou je jezelf iets verwijten als je het een ander kan? Van een baas (lees: de voorzitter!) wordt verwacht dat hij het goede voorbeeld geeft. Doet hij dat niet dan heeft dat zijn weerslag op iedereen die met de club heeft te maken. Wanneer bijvoorbeeld de baas en de ledenraad zelf iets meer actiebereidheid ten aanzien van adidas hadden getoond, dan hadden we de energieverspillende discussie over de beruchte drie strepen achterwege kunnen laten. Als supporters het voor elkaar kunnen krijgen dat het shirt weer streeploos wordt, dan moeten de voorzitter en ledenraad dat zeker kunnen. Zo is het aan hun lamlendige houding te danken dat we nog steeds opgezadeld zitten met een lachwekkend clublogo. Terwijl een daadkrachtige ledenraad met één simpele vergadering kan besluiten om het huidige computerlogo te deleten. Kleine moeite toch? n

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 24