gemiddeld 3 tot 4 maanden te laat. Langzaam laat ik de letters over me heen komen. Ik begin deze berichten te combineren met de supportersbrieven over de slechte klantenservice die ik nog steeds veel te vaak lees en besef dat ik hier niet in de maling word genomen. De chaos in de Ajax-administratie is, jammer genoeg, geen geval van en, al zeker, geen gevolg van een subtiel staaltje voetbalhumor die je bij een Mokumse club als Ajax op zijn tijd zou mogen verwachten. "Solis sacerdotibus", Ed Ad van Eunen Na het laatste fluitsignaal hebben we een theepauze gehad van een week of zes. Nu de tweede helft gaat beginnen wens ik iedereen een nog betere voetbalshow met veel meer punten toe. Ik heb me voordat de winterstop begon zo boos gemaakt. Ik liep namelijk op de tweede ring en ging plassen, nadat ik gefouilleerd werd door de toiletjuffrouw, of ik wel inderdaad alleen maar groot geld bij me had. Al plassend viel mijn oog op een reclamebordje met daarop de tekst dat Winterwonderland afgelast werd. Ik explodeerde en rukte dit Publex-spiegeltje van de wand en liep daarmee naar de tribune van de tweede ring om hem vervolgens de F- Side in te werpen. Beneden werden ze ook gek na het lezen van de tekst. Zij stormden de tribune af richting hoofdingang. Daar kwakten ze vervolgens alle ramen in. Ik hoop dat meneer Danny Sneeuwman nu begrijpt dat je Winterwonderland niet van ons af moet nemen. Wij willen gewoon dit spektakel in de winterstop hebben. De schade bedraagt 100.000 gulden en dit was precies wat zij tekort kwamen om Winterwonderland door te laten gaan. Wij zijn als supporters ook nog steeds op zoek naar nieuwe mogelijkheden om andere supportersgroepen tegen te komen om dan even met elkaar te gaan knokken. Wij willen Ajax vragen of het in de toekomst mogelijk is om een combireis te organiseren naar bepaalde locaties zoals de Efteling, want daar lopen altijd veel kakker lakken. Wat is er nu mooier om hen te laten voelen hoe een achtbaan zonder rails rijdt. Tegenwoordig kunnen wij ons ook uitleven bij de traditionele nieuwjaarsduik. Daar zien we steeds meer mensen in shirtjes van hun favori ete club. Dan jagen wij ze wel de zee in. Achter de duinen heb je de racebaan. Er rijdt daar een kakkerlakkenauto mee met de clubkleuren van de kakkerlak. Altijd leuk om op de tribune op zoek te gaan naar aanhangsels van die club en dan kijken of ze net zo hard kunnen rennen als hun autootje. Nu begrijpen jullie ook waarom Danny Tomson zo hard reed. Binnenkort zal er ook wel eer te behalen zijn in dierentuinen en dan vooral bij de glazen kakker- lakkenbak. Zo zal er dus in de toekomst genoeg te doeh zijn voor supporters die meer willen dan alleen maar voetbal. Geachte supporters, nu even een klein gedicht van een groot clubmens die terug is op het oude nest: Ajax kreeg een nieuw gezicht, een röntgenfoto tegen het licht Ajax kreeg een nieuwe jas, een stadion mét dak, maar zonder gras Ajax kreeg een nieuw publiek, geen supporters, maar toeschouwers in het sjiek Ajax kreeg een nieuw beleid, de echte supporters raakten ze kwijt. Ajax kreeg een nieuwe naam, Ajax NV stond er plotseling op de bus en op het raam. Maar ik ben terug en ga jullie verlossen uit het lijden, want ik heet Arie van Eijden. Proost! Joark de ajax ster nr. 34 www.deajaxster.nl 19

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 19