Eunen gaat diep door mr. Ed Ad van Eunen 18 Voetbalhumor "De chaos bij de Ajax-administratie is, jammer genoeg, geen geval van en al zeker geen gevolg van een subtiel staaltje voetbalhumor..." Kerstavond 2000. Voor de verandering is mijn agenda eens een keertje leeg. Het schiet me in gedachten dat ik op een mooie, vroege zondag avond ook eens niets te doen had. Studio Sport zond nog gewoon tot 20.00 uur uit en na het jour naal was er Koot Bie. Eén keer in de twee weken welteverstaan, Keek op de Week kwam pas later. Anyway, ik trok er die mooie nazomeravond in september maar eens fijn op uit. Al snel kwam ik via de Wibautstraat en de Amstel op de Prin sengracht uit. Dan opeens aan de overkant wordt mijn aandacht getrokken door een op en neer verende Citroën, type Snoek. Op zich niets bijzon ders voor zo'n auto als een Citroën, het merk dat erom bekend staat dat het veel aandacht besteedt aan het veersysteem. Normaal gesproken had de soepel verende Snoek mijn aandacht ook zeker niet getrokken. Echter, de oldtimer stond netjes met beslagen raampjes ingeklemd tussen een Porsche Boxer en BMW, tegenover één van mijn favoriete eettentjes. Net als ik aanstalte maak om door te lopen hoor ik opeens uit de deur van het restaurantje een hoop lacherige herrie komen. Ui teraard kan ik het niet nalaten even om te kijken en tot mijn verbazing zie ik Richard Witschge met broer Rob en Sören Lerby in zijn kielzog. Zo te horen hebben ze een hoop schik. En die wordt almaar meer als er een politieauto voor de heren stopt. Ik heb ondertussen snel via een nabijgele gen bruggetje rechtsomkeert gemaakt en wordt zodoende een geheel toevallige passant. "Ja kijk meneer de agent, we zijn hier lekker gezellig met zijn drieën uit eten, lekker wijntje erbij, je kent het wel", aldus een nu volkomen serieuze Witschge, "kijk ik eens uit het raam zie ik mijn wagen opeens flink op en neer gaan. Alsof iemand de vering aan het testen is! Man, moetje eens kijken hoe hij met mijn Snoek omgaat. En ja, ik ga toch echt niet zelf zo'n beest uit mijn auto verjagen, dus vandaar dat we jullie hebben gebeld. Fijn dat jullie er zijn als we jullie nodig hebben. Maar eh, ik zou maar opschie ten, want zo te zien blijft er anders weinig van mijn bakkie over". De totaal overblufte dienstdoende agent restte, ondanks het wellicht vreemd aandoende verhaal, niets anders dan zijn plicht te doen. Hij liep op de oldtimer af, klopte op het raam, stelde zich voor, maande het iets of iemand uit de auto te komen, opende resoluut de blijkbaar niet afgesloten voorportier en kon het lachen vervol gens niet meer inhouden. Eerst zag hij een blote kont met langs het korte mannenlichaam twee vrouwenbenen uitnodigend tegen het autodak gespreid en een splitsecond erna de verschrikte en van inspanning opgebolde ogen van raslinksbuiten Jesper Olsen. Jesper legde net aan voor een van zijn wereldberoemde en doeltreffende solo's, zullen we maar zeggen. Gierend van de lach tikten de voetbalsterren de vloekende en tierende Jesper af. De vrouw kon natuurlijk niet zo snel maken dat ze weg kwam en snelde besmuikt gillend de gracht af, op zoek naar een beter heenkomen. Ook ik vond dat ik beter maar weer kon doorlopen, uiteraard de rest van de avond met een megasmile op m'n porem. Omdat deze herinnering aan een sterk staaltje voetbalhumor uiteraard 'once in a lifetime' is en er verder toch niets in me opkomt, besluit ik maar eens wat te gaan chatten op internet. Helaas is deze mogelijkheid nog niet geïntegreerd op onze eigen Ajax Ster-homepage, maar op de officiële Ajax-site heb ik deze mogelijkheid wel eens zien staan. Na een minuutje of twee nutteloos te hebben gewacht beland ik dan uiteindelijk in een primitieve internetspelonk. "Topic=Ajax" staat in de rech terbovenhoek voor diegenen die nog niet helemaal door hadden dat ze per ongeluk bij Ajax in de chatbox waren beland. Eens kijken wie deze kerstnacht Ajax nog meer niet met rust kunnen laten. En ja hoor, ik word niet teleurgesteld en beland gelijk in een flinke scheldpartij tussen wat Ajax-supporters onderling. Nadat de rust is geluwd en ik de mogelijkheden van de chatbox heb verkend ga ik over tot een privé-chat met ene 'et'. Ik tref het goed want de persoon achter deze 'nick' heeft flink wat te vertellen over de gang van zaken op de Ajax-administratie. Zo staat, volgens mijn chatmate, Financieel Directeur Jeroen Slop in de financiële wereld algemeen bekend als zijnde totaal incompetent en zijn rechterhand Hamid Ton zou niet eens weten wat debet en credit is. 'et' weet nog met spraakmakende en levensecht geschetste voorbeelden zijn uitspraken te staven. Hij praat van stelselmatig kwijtgeraakte contracten, niet of veel te laat nagekomen verplichtingen en de moeizame telefoongesprekken daarover. Hij weet bovendien nog te melden dat Ajax bekend staat als de op drie na grootste wanbetaler van Nederland: de beursge noteerde onderneming betaald haar rekeningen www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 34

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 18