'rijen rijen rijen in een wagentje' Want hard zingen kunnen ze. zijn best doet. Van der Gun op die positie en Van der Meyden als rechtsbuiten had een veel betere optie geweest. (Waarschijnlijk) Co's trots weerhoudt hem ervan tijdig zijn verkeerde inschatting te herstellen. Pas halverwege de tweede helft wisselt hij. Te laat, Ajax is dan al geknakt. Het lijkt erop dat Co zijn geloof in of weerzin tegen bepaalde spelers prefereert boven het resultaat. Daar valt soms weliswaar iets voor te zeggen, maar dan niet bij de wedstrijden tegen feyenoord! Die wedstrijden MOETEN gewoon ALTIJD worden gewonnen. Blijkbaar is Co ondanks zijn eerdere staat van dienst in de jeugdopleiding nog te weinig Ajacied om dat te beseffen. Bij de 1-0 springt werkelijk iedereen om ons heen juichend omhoog. Reden voor ons om ook maar even te gaan staan, al blijven de handen in de zakken, want we moeten natuur lijk niet overdrijven. Bij de 2 en 3-0 herhaalt deze procedure zich. Bij de 3-1 blijven we net als de gehele 1e ring, met uitzondering van het Ajax-vak uiteraard, stokstijf zitten. S. vertelde na afloop dat in zijn vak twee Ajax-supporters op leeftijd met mate juichten en vervolgens de rest van de wedstrijd verrot werden gescholden. En dat door, volgens S., redelijk beschaafd uitziende supporters. Ik moet er niet aan denken als wij gejuicht hadden, want schuin voor ons zit een groepje niet al te beschaafd uitziende supporters. Eén ervan gaat tijdens het zingen van 'hand in hand' met zijn gezicht naar mij toe staan, met een uitdrukking van 'waag het niet om niet mee te zingen'. Het feit dat diverse met feyenoord- petten getooide supporters om mij heen ook niet meezingen, redt mij waarschijnlijk. De Ajax-supporters zijn voor mijn gevoel vrij rustig. Het volume wat hun vakken ontstijgt is niet bepaald indrukwekkend. Vooral van de tweede ring komt weinig geluid, maar misschien is de wind daar wel debet aan. Alleen het van psv geleende 'en wie niet springt' en het wat macabere 'rijen rijen rijen in een wagentje' zijn goed verstaanbaar. Zeker voor de feyenoorders in de vakken ernaast, die op het laatstge noemde liedje reageren als een stier op de welbekende rode lap. Je moet er trouwens niet aan denken dat die rotterdammers een betere conditie zullen krijgen dan die ze nu bezitten. Want hard zingen kunnen ze, alleen houden ze het maar enkele seconden vol. Houden zo, zullen we maar zeggen. Ze zingen bij het begin van de wedstrijd trouwens wel een mooi lied. Het lijkt een beetje op het Friese volklied, maar dan met een andere tekst. Uiteraard niet te verstaan, maar toch. Het wordt tijd dat de Ajax- supporters ook weer eens iets nieuws bedenken, maar dan wel iets 'eigens' en waardigs. De terugreis Direct na het laatste fluitsignaal verlaten we het stadion. Wij hebben weinig zin om de rotter- damse lofzangen te blijven aanhoren. Buiten regent het. Voordeel hiervan is dat de capuchon op kan en eventuele herkenning vrijwel uitgesloten wordt. S. is al voor ons bij de auto aangeko men. Het duurt zeker een kwartier voordat we de parkeer plaats af kunnen rijden; coördinatie is nou eenmaal geen eigenschap waar ze in rotter- dam hoog mee scoren. We besluiten de minst volgepropte route te nemen, die naar het centrum. Stom dus, want dan blijf je afhankelijk van de rotterdamse coördinatie. Een half uur later zijn we ongeveer twee kilometer gevorderd. Overal moet je wachten. Verkeerslichten zijn slechter dan waar dan ook afgesteld. Gelukkig is het met een loeiende kachel en 'Langs de lijn' goed uit te houden. Toch keren we op een gegeven moment maar om en rijden terug naar de kuip. Daar aangeko men vertrekt net één van de Ajax-treinen. ME- busjes scheuren heen en weer om klaarblijkelijk (voor ons niet zichtbare) feyenoorders bij de spoorbaan vandaan te houden. Of misschien scheuren ze wel voor de lol heen en weer. Net zoals ze voorafgaand aan feyenoord-Ajax ook altijd voor de lol Ajacieden arresteren. De ring rond rotterdam is daarna snel gevonden. We besluiten de westelijke ring te nemen om langs het meest gezellige stukje rotterdam en tegelijk gevaarlijkste stukje Europa te kunnen gaan: pernis. De verleiding om uit pure wraak voor de nederlaag hier een peuk uit het raam te gooien is erg groot. De wetenschap dat dit gelijk staat aan zelfmoord, doet ons echter van dit voornemen afzien. Volgend jaar pakken we die rotterdammers wel weer. de ajax ster nr. 34 www.deajaxster.nl 17

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 17