We gokken op de linkse stoelen. Verkeerd dus. merkloos exemplaar. Het aantrekken van, in een ver verleden gekochte, Kappa-kleding laat ik na. Dat gaat mijn eergevoel te boven. De heenreis We hebben besloten om vandaag met de auto te gaan. Dat is namelijk veiliger (weten we) en sneller (hoopten we). Onderweg halen we supporter S. op. Hij heeft een kaartje voor het vak boven ons. Door de gebrekkige richtingaanwijzing op de rotterdamse ring zitten we op een gegeven moment bijna in Dordrecht. Helemaal verkeerd dus. Even keren is er niet bij. Via wat omwegen rijden we tot slot weer rotterdam binnen, nou nog die kuip weten te vinden. We besluiten maar richting de wijk 'feijenoord' te rijden en jawel, ineens zien we het stadion recht voor onze neuzen. In de buurt daarvan een gratis parkeerplaats vinden is onmogelijk. Alles waar ook maar een bromfiets kan staan, is vol. Nadat we tevergeefs diverse achteraf-terreintjes op zijn gereden, besluiten we maar tot betaald parkeren over te gaan. Het is namelijk inmiddels al half één en we hebben weinig zin om een stukje wedstrijd te missen. Het principe om in rotterdam nooit een cent uit te geven, wordt dan ook maar voor één keer opzij gezet. Vanaf de auto hoeven we maar zo'n 600 meter te lopen om bij de kuip te komen. Doordat we aan de late kant zijn, is het plein voor de kuip al bijna leeg. Aan de rand van dit voorplein aangekomen wil S. de rechtstreekse route naar de ingang nemen. Sissend, rondom ons lopen nog wat opgeschoten rotterdams uitziende jongeren, wijs ik S. op een iets langere route, waarbij er helemaal geen feyenoorders gepasseerd hoeven te worden. Onopgemerkt bereiken we de ingang: geen van mijn dromen van de afgelopen week is uitgekomen! In de kuip Het vak waarin wij een plekkie moeten zien te vinden is praktisch vol. Zonder aarzeling lopen we naar de juiste rij. Nu nog het juiste stoelnummer zien te vinden. Ver links van ons zien wij nog twee lege stoeltjes, ver rechts van ons trouwens ook. We gokken op de linkse stoelen. Verkeerd dus. Dan maar de rechtse stoelen. We moeten weer de hele route teruglopen, iedere keer onze verontschuldigin gen aanbiedend als we weer 'per ongeluk' op een paar rotterdamse tenen staan. Gelukkig blijken de rechtse stoelen de juiste te zijn en hoeven we niet weer een keer diverse vijandige gezichten te passeren. Achter ons zitten drie al wat oudere Zeeuwse feyenoorders. Eén ervan is echter bloedfanatiek en begeleidt zijn zangkunsten met heftige voetbewegingen. Nadat ik diverse malen bijna in aanraking met zijn in adidas-schoenen gehulde voeten ben gekomen, besluit ik een geïrriteerde blik in zijn richting te werpen. Dat helpt, vanaf dat moment blijven zijn voeten in ruste. Vóór ons zit een vader met een met een feyenoord-sjaal getooid zoontje van een jaar of acht. Het knaapje blijkt ondanks zijn passie voor de thuisclub erg schrander te zijn, want na een minuut of tien blijkt uit de blik in zijn ogen dat hij weet dat wij niet bepaald voor feyenoord zijn. Gelukkig houdt hij zijn mond over deze wetenschap... Opvallend is het erg hoge adidas-gehalte in de kuip. Nog steeds is het daar (terecht na al die jaren) kledingmerk nr. 1. Met name vele feyenoord-hoolies kunnen geen afscheid van dit merk nemen. Reden te meer om dit omstreden merk bij Ajax NOOIT de kans te geven zich te wortelen, strepen of geen strepen. Ook opvallend is het reclamebord 'Oger kleedt feyenoord'. Is Oger niet het bedrijf dat onlangs met veel bombarie verklaarde Ajax te mogen kleden? Een winkel om dus maar gauw voorbij te lopen. Nog iets opvallends: zes dagen geleden verklaarde Arie van Eijden tijdens een suppor- tersoverleg dat Heineken de kuip sponsorde en dat Ajax mede daarom een voorkeur heeft om in het nieuwe supportershome Grolsch te laten schenken. Maar hoe ik ook om me heen tuur: geen Heineken te zien in de kuip. Wel Amstel trouwens, reden om vanaf heden mijn visite (zelf lust ik geen bier) Heineken te gaan voorzetten. Alle kleine beetjes helpen, zullen we maar denken. De wedstrijd Ajax begint de eerste tien minuten met een ongekende passie. De jeugdige Ajacieden draaien in die periode zowel de houterige feyenoorders als het arbitrale trio dol. Vooral Pipo is in positieve zin onherkenbaar. Helaas wordt zijn zuivere 0-1 door een arbitrale blunder afgekeurd. Vanaf dat moment is het over-en-uit voor Ajax. Co's bluf om Youssouf Hersi op de belangrijke '10' te posteren blijkt achteraf zelfmoord te zijn, hoezeer Hersi ook 16 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 34

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 16