betekenen. Momenteel valt het gegoochel met Arena's voor een simpele ziel nog net te bevatten (1 Arena 50 cent), maar wie over een jaar de prijs van zijn duurbetaalde hamburger wil omrekenen moet van goede huize komen. Een broodje hamburger met een bekertje cola kost nu 17 Arena's, oftewel 8,50, oftewel 3,86. Zonder verandering in het systeem zullen supporters moeten rekenen met een Arena- waarde van ongeveer 22,65 Eurocent. Om gek van te worden. Het is dan ook niet uitgesloten dat de komst van de Euro wordt aangegrepen om afscheid te nemen met het hele gedoe met de Arena. De Arena-card zal wellicht opgeladen kunnen worden met Euro-centen, hetgeen de weg opent om prijzen van consumpties tot op de cent nauwkeurig vast te stellen. In de huidige situatie kan dit alleen per hele Arena van vijftig cent. Hieraan gekoppeld zijn er ontwikkelingen in gang gezet om de Arena-card te vervangen door een chip op de seizoenkaart, die dan als een soort 'chipper' zal fungeren. Bij Glasgow Rangers zijn inmiddels positieve ervaringen opgedaan met een dergelijk systeem. Voor het zover is zai de Arena nog wel even een investe ring van enkele tonnen in nieuwe apparatuur moeten doen. Collecte Volendam succesvol verlopen De door supporters georganiseerde collecte bij de wedstrijd tegen Vitesse voor de slachtoffers van de brand in Volendam heeft in de halfvolle Arena 22.853,35 opgebracht. Ter vergelijking: een collecte in een volle Arena voor Danny Blind leverde destijds iets meer dan 23.000,-- op. In de categorie bekende Nederlandse wanbeta lers kwam Ron Brandsteder, "Wilt u mij niet met Ron Brandsteder aanspreken", met stip op nummer 1 in de Vrekken Top 10 terecht. Met een zuinig gezicht ontweek de gebruinde zonnebankkoning op soepele wijze de collecte bus en maakte zich uit de voeten. Ook leo beenhakker wist van zijn schamele directeurs salaris geen donatie bij elkaar te schrapen. Een met goud behangen supporter van de eretribune kwam het aan het eind van de altijd moeilijke januari-maand kennelijk ook slecht uit. "Nee, de volgende keer", aldus de armoedzaaier op een vanzelfsprekende toon, alsof de collec tant had kunnen bevroeden dat de man per twee rampen slechts één keer een gift kon opbrengen. rs Tweede sfeervak op Noord-tribune Ruim 200 supporters hebben gehoor gegeven aan de oproep om een tweede sfeervak op te richten in de Arena. De kaartverkoop bij de bekerwedstrijd tegen Vitesse bood kansen om op de Noord-tribune een groep te formeren die als vocale tegenhanger van de F-Side kan fungeren. De uit overwegend jongere supporters bestaande groep maakte de aspiraties helemaal waar, zodat van een succesvol initiatief kan worden gesproken. Het is nog maar de vraag of hiermee de komst van een tweede sfeervak op de eerste ring definitief is. Seizoenkaarten voor deze vakken zijn mondjesmaat verkrijgbaar, zodat wellicht uitgeweken moet worden naar de tweede ring. Misschien dat de certificaathouders van de Arena, die enkele jaren onder druk van acties van de F-Side naar de Noord-tribune moesten verhuizen, een ringetje kunnen opschuiven. de ajax ster nr. 34 www.deajaxster.nl 13

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 13