mvm I 150.000 DAS verkocht In een feestelijke entourage ontvingen de 13- jarige Jimmy en zijn 44-jarige vader Ted Blom uit Hauwert uit handen van redactielid Remco een aandenken aan de koop van de jubileum- DAS. De trouwe lezers van het blad en seizoen kaarthouders uit vak 421 werden verrast met een 3-liter fles bier, een t-shirt, een unieke DAS- mok en een foto als aandenken. Enkele CAUGHT: Thugs Morriner, left, and Prain, with reporter Madntyre, Kwijlende DAS-medewerkers die elkaar vertrap ten voor een innige omhelzing waren woedend op het redactielid, dat vast bleef houden aan een eerlijk verloop van de verkoop van het jubileumnummer. Daarop dropen de teleurge- stelden af. I Celstraffen naar aanleiding van Mclntyre Undercover Eind 1999 werd in Engeland en Nederland de serie Mclntyre Undercover uitgezonden. In één van de afleveringen was te zien hoe onderzoek sjournalist Donald Mclntyre er in slaagde te infiltreren bij de Chelsea Headhunters. Hij liet een Chelsea-tattoo zetten, gaf zich uit voor drugsdealer en wist zich in korte tijd op te werken. Zo kwam hij in contact met enkele Op basis van deze beelden zijn Headhunters Jason Marriner (33) en Andrew 'Nightmare' Frain (36) in december 2000 veroordeeld tot respectievelijk zes en zeven jaar gevangenis straf. Het verweer van hun advocaten dat de twee zaten op te scheppen omdat ze wisten dat er een journalist tegenover hen zat, mocht niet baten. Ook liet de verdediging, gedurende het hele proces, niet na erop te wijzen dat het bewijs in hun ogen onrechtmatig verkregen was. De rechter was er niet van onder de indruk en legde hoge celstraffen op. Hierin liet hij zwaar meewegen dat de twee niet alleen bij voetbalrel len betrokken waren, maar ook bij andere vormen van het verstoren van de openbare orde. Hij kwalificeerde het tweetal als 'zeer gevaarlijk' en 'liefhebbers van geweld' zonder enig respect voor andere mensen en voor de wet. Donald Mclntyre zal zich in ieder geval een stuk veiliger voelen nu deze twee achter de tralies zijn verdwenen. Euro nekslag voor Arena-betaalmiddel? De komst van de Euro per 1 januari 2002 zou wel eens de nekslag voor de Arena kunnen www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 34 ogenblikken eerder liep Katja Schuurman, tot grote ontzetting van het feestcomité de jubileum-uitgave op een haar na mis. Gehuld in een speels tijgerpakje kocht zij met een wulpse blik in de ogen het 149.999e exemplaar. kopstukken. In de meest opvallende scène zit Mclntyre met enkele kopstukken in zijn auto die volhangt met verborgen camera's. In veronder stelling dat ze als hooligans onder elkaar zijn, beginnen twee van hen verhalen te vertellen over hun niet misselijke aandeel in 'ongeregeld heden'. Zo "bekent" één van beiden de molesta tie van een politieman. Het betreft niet alleen het organiseren en deelnemen aan voetbalrellen, maar ook verstoring van demonstraties en extreem-rechtse sympathieën. Na het uitzenden van de documentaire heeft de journalist enige tijd moeten onderduiken.

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 12