AFC AJAX VITESSE 1 2 Uitschakeling in de UEFA-cup is geen ramp, ik word in de competitie liever 4e dan 3e. Heeft iemand een pilletje voor Co Adriaanse??????? VRIJDAG 26 JANUARI, 20.30 UUR AMSTELCUP Galasek (20) Amoah (84), Claessens (98) Aantal Ajacieden: 25.000 De tweede seizoenshelft begint al slecht. Een paar dagen voor de wedstrijd tegen Vitesse komt men er bij Ajax achter dat Kiwoe geschorst is vanwege de tweede gele kaart tijdens de wedstrijd bij Roda voor de Amstel-cup. Misschien handig om een boekhoudertje in dienst te nemen? Voor de wedstrijd wordt er enthousiast gecollec teerd voor Volendam. Ook voor de wedstrijd, net na de warming-up, zien we al vele "prikkers" op het veld. Opa Spoor krijgt al een bang voorge voel. Het aantal toeschouwers is voor een wedstrijd als deze beschamend laag. Tegen UDI'19 zaten er geloof ik minimaal net zo veel. Wat voor supporters zijn die wegblijvers? Nepsupporters! Bij deze wedstrijd hoor je er gewoon te zijn. Tijdens de één minuut stilte schreeuwt een aantal mafkezen door de stilte heen. Geef hun maar een stadionverbod. Ajax begint weer zonder Witschge en Winter, maar met Shota op de 10, Pipo op links en Andy van der Meyde op rechts. Achterin met Sier, De Cler, Passanen en Berg en Dal. Ajax start prima, met agressief aanvallend voetbal wordt Vitesse vastgezet wat resulteert in een aantal gemiste kansen en een bal op de paal. Dan is al duidelijk dat ook dit veld een ramp is. Machlas heeft dan al het wereldrecord pollen schieten verbeterd met een afstand van 23 meter en 76 cm. Na 20 minuten opent Galasek met een prachtig schot de score. Jammer genoeg kan Ajax niet doorzetten. Erger nog, Vitesse zet Ajax vast en krijgt een paar aardige kansen. Opvallend is dan al, en dat zou de hele wedstrijd voortduren, dat de vleugelverdedigers van Ajax hun tegenstan ders allejezus veel ruimte geven de bal te ontvangen, stil te leggen en te gaan voor een actie. Hoezo heeft Ajax een verdedigend probleem? Rust 1-0. Het veld ziet er dan al niet meer uit. Vooral de linkerkant heeft het moeten ontgelden. Dat is ook logisch, Vitesse zocht de hele eerste helft de linkerkant van Ajax op, daar Sier niet echt een sterke indruk maakte. Tip voor de Arena: misschien kunnen we in het vervolg tijdens de rust steeds een nieuwe mat neerleggen. De prikkers prikken zich 15 minuten lang helemaal gek. Na de rust geen wissels bij Ajax. Vitesse zet Ajax weer vast. Het krijgt ook weer een paar kansen die worden gemist. Ajax komt er amper meer uit. Het wordt genoodzaakt tot het spelen van countervoetbal. Veel supporters wachten op bijvoorbeeld een Witschge. Maar nee, Adriaanse besluit anders. Het lijkt wel alsof Adriaanse totaal geen vertrouwen meer heeft in Witschge. Eerst komt Ikedia er in voor Andy van der Meyde. Zo'n 10 minuten voor tijd gaat Machlas en komt Winter. De tent moet op slot. Dan maakt Grim een fout. Al of niet veroorzaakt door het veld schiet hij een bal zo in de voeten van een Vitessespeler. Voorzet, doelpunt. Wat een tik. Één minuut voor tijd nog meer noodlot: Van der Vaart knalt de bal keihard binnenkant paal. Een verlenging is het gevolg. Shota, door de wissel van Machlas doorgeschoven naar de punt van de aanval, scoort bijna de 2-1. De keeper redt mooi. Dan het volgende noodlot. Braamhaar, die net zo floot als de uitstraling van z'n naam, schenkt Vitesse een vrije trap net over de middenlijn. Peeters, die de hele wedstrijd geen strobreed in de weg werd gelegd, kopt door en de 1-2 is een feit. Wat een afknapper. Co vindt het geloof ik allemaal niet zo erg, we kunnen nog altijd voor de vierde plaats gaan?!?!?!?!?!? de ajax ster nr. 34 www.deajaxster.nl 11

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 11