door Opa Spoor psv 1 AFC AJAX 1 Vanwege een spoorstaking nabij Opa Spoor's vakantieadres heeft onze bejaarde Gametalk-verslaggever ook de wedstrijden psv-Ajax en Halmstadt-Ajax gemist. Deze wedstrijden zijn daarom wederom door 'gastschrijvers' van een verslag voorzien. Voor de 1e wedstrijd in de voorronden van de Euro League maakten wij gebruik van de diensten van Harm-Jan, een supporter van het betere soort, accountmanager bij de bank en aspirant-lid van de business club. Dus als je ineens lovende woorden over Pipo leest, dan weet je waaraan dat ligt. ZONDAG 29 OKTOBER, 13.00 UUR bruggink (79) Machlas (16) Aantal Ajacieden: 1.625 Man of the Match Man after the Match (zie You what?): Pius Ikedia Het eerste half uur is het genieten. De vlammen vliegen er zowat vanaf. De bal gaat met de snel heid van een over zijn toeren geraakte TGV over het veld. Geen wonder dat er ook wel eens bal verlies wordt geleden, maar dat mag de pret niet drukken. Zeker niet voor de Ajax-supporters, die hun eindhovense collega's finaal het stadion uit zingen. Pius Ikedia is in het eerste uur niet af te stop pen. In ieder geval niet door jan heintze, die tot op de dag van vandaag nog steeds in onbe waakte ogenblikken als een aangeschoten neusaap in de rondte begint te tollen. Gelukkig kan eric gerets hem met deze ziekte-van-Pius de nodige professionele begeleiding geven; hij heeft immers destijds jarenlang ervaring opge daan met de aanverwante ziekte-van-Roy. Aan de linkervleugel valt er een stuk minder te genieten. Pipo slaagt erin om pas tien minuten voor tijd zijn eerste en tegelijk voorlaatste goede actie te maken. Het is en blijft ongelooflijk waar hij zijn krediet vandaan haalt. Zelfs een geblin deerde Kevin Bobson kiest een betere route naar het doel dan de immer overijverige (dat wel!) voormalige circusartiest. Machlas begint goed. Met een bekeken schot straft hij een beginnersfout van kevin hofland af: 0-1. Helaas heeft onze Nikos nog steeds te vaak de neiging om in woord en gebaar zijn ongenoegen te uiten over zaken die hem niet aanstaan, daarbij vergetend gewoon verder te voetballen. Maar dat moet Co er wel uit kunnen krijgen. Zoals zo vaak is Ajax in eindhoven beter dan het armoedig spelende psv. Alleen creëren ze veel te weinig kansen. Tot vlak voor de zestien meter gaat het goed, daarna loopt het door overhaaste acties vaak mis. Een kwestie van zenuwen of een gebrek aan gogme? Na een half uur nemen beide teams gas terug (te weinig conditie?) en gaan ze over tot een soort van schaakvoetbal. Desondanks blijft het spannend, vooral omdat de achterstaande ploeg iets beter wordt. Na een kwartier in de tweede helft hangt de tong van Pius op zijn knieën. Rijp voor een wissel dus. Inderdaad wisselt Co, maar tot ontzetting van veel supporters is de goed spelende Raphael van der Vaart het haasje. Waarom is iedereen een raadsel, maar Co besluit door het inzetten van Shota met vier aanvallers verder te gaan. En wat je dan kunt verwachten, gebeurt: Ajax raakt de grip op het middenveld kwijt en komt zelfs wat onder druk te staan. Een poging van de inmiddels wat terug gehaalde Pius om zijn verdedigers te helpen komt Ajax duur te staan. Van der Ende ziet het smurfen tikje van Pius tegen de gretig vallende kolkka aan voor een overtreding waar de zwaarst mogelijke straf op van toepassing is en wijst gedecideerd naar de strafschopstip. De inmid dels allang niet meer ideale schoonzoon brug gink logenstraft de regel datje goed in de wed strijd moet zitten om een penalty te kunnen benutten: 1-1. Vanuit het supportersoogpunt bezien zit er dan nog maar één ding op voor Ajax: alles op de aanval en op jacht naar de winnende treffer. Co denkt hier echter heel anders over en presteert het om zijn enige gevaarlijke speler (Machlas) te wisselen voor Cedric van der Gun, een spe ler die wat mij betreft iedere wedstrijd in de basis hoort te starten. Waar Cruijff al lang naast Co had plaatsgenomen, blijft leo roerloos op zijn tribuneplek zitten. Helaas, de tijden zijn veran derd. 8 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 33

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 8