I Harmsen: „Het is allemaal de schuld van de politici" W WEST-TRIBUNE OOST-TRIBUNE BUFFE VAK cGENDA Pijl Tijd Gebeurtenis 1 14.20 uur FC Den Haag fans veroveren vlag 2 14.22 uur Ajacieden plunderen kraam in buffervak en beko gelen ME 3 15.07 uur FC Den Haag supporters rukken op naar buffervak 4 15.15 uur ME voert charge uit en ontruimt Midden-Noord 5 15.18 uur Ajacieden proberen uit te breken bij eretribune en tarten ME 6 15.20 uur Midden-Noord wordt ontruimt een deel loopt om via West-tribune 7 15.25 uur Ajacieden komen op ere-tribune 8 15.26 uur FC Den Haag supporters vluchten van ere-tribune ten de Ajacieden terug het vak in. Enkele ogenblikken later wordt het hek weer razendsnel gesloten. Vanaf dat moment verkeren de Ajax-supporters in verwarring en onzekerheid. Gezien de enorme puinhoop die de sup porters op hun geweten hebben wordt rekening gehouden met massale arrestaties of een gewelddadige ontruiming. Maar de Haagse politie heeft het goed voor met de Ajacieden, laat twintig bussen voorrijden en geeft de supporters een vrij geleide. Dat slechts drie ramen sneuvelen en de eerste suppor terstrein wordt bekogeld kan, gezien het eerdere slagveld, nauwelijks vermeldenswaardig worden genoemd. Epiloog: Als door een wonder raakten slechts 26 supporters licht gewond, met een gebroken ibeen als ernstigste verwon ding. Aan politiezijde vielen twee gewonden, één agent werd getroffen door een steen aan de schouder, de ander werd getroffen door rondvlie gend glas uit een vuurwerk- bom. De politie arresteerde achttien supporters, waaron der vier Amsterdammers. Elf van hen kregen een stadion verbod met meldingsplicht van een jaar. Vijf anderen kre gen (deels voorwaardelijke) gevangenisstraffen van respectievelijk zeven, vijf en vier maanden opgelegd. PC Den Haag kreeg als organise rende vereniging een boete van 10.000 gulden opgelegd en moest één wedstrijd zonder publiek spelen. Ajax kwam goed weg met een voorwaarde lijke straf van één wedstrijd zonder publiek.

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 51