ook vaak wel lachen om zijn uitspraken en de termen die hij gebruikt. Over Adriaanse heb ik nog geen klachten. Hij laat Ajax volgens een duidelijk idee voetballen. Hij durft ook een Winter aan de kant te zetten, hij heeft lak aan reputaties. Ook vind ik het erg goed dat hij jeugdspelers opstelt en ze een kans geeft. Zet een Ikedia of Van der Vaart er maar in, die willen er wel voor werken. Zij zijn tenmin ste ook opgegroeid met het Ajax-systeem. Ik weet niet zo goed wat ik van het aantrekken van leo beenhakker moet vinden. Hij weet vaak een club wel weer op de rails te zetten als het slecht gaat en prestaties te halen. In het verle den heeft hij het bij Ajax niet slecht gedaan en ook niet bij Madrid en in Mexico. Maar het is en blijft een rotterdammer natuurlijk. Ik vind het vreemd dat hij naar feyenoord gaat, zegt dat het zijn jeugdwens is en dat hij daar altijd heeft wil len zitten, zijn carrière daar wil afsluiten en dan toch nog naar Ajax gaat. Aan- en verkoopbeleid De laatste jaren heb ik me erg geërgerd aan het aankoopbeleid. Ze dachten de Ajax-cultuur terug te halen door wat oudere spelers terug te kopen. Verlaat was misschien een beregoeie voetballer in duitsland, maar daar speelde hij in een com pleet ander systeem dan bij Ajax. Niettemin had het bestuur het idee om op die manier de Ajax- cultuur terug te halen, maar zo werkt het natuur lijk niet. De laatste tijd zie ik niet zoveel buitenlands voetbal en dus heb ik er weinig zicht op wie Ajax nu zou moeten kopen. Bij Anderlecht loopt Bart Goor rond en dat is wel een goeie voetballer. Verder ben ik wel gecharmeerd van Ryan Giggs van Manchester. Dat is nog een echte ouderwet se vleugelspeler en dat is toch wel iemand die Ajax gebruiken kan. En verder is iedere veels- corende spits welkom. Brutil Hosé moet maar naar Haarlem of Germinal Beerschot. Hij is wel stevig, maar hij heeft het net niet. Misschien als hij één of twee jaar rijpt bij een andere club dat hij dan beter wordt. Arveladze mag van mij ook weg en ik zou zeggen: stuur hem naar feyenoord. Ik vind het namelijk een typische feyenoord-spits. Het is op zich een goeie voetballer, alleen hij scoort niet. feyenoord heeft ook altijd van die spitsen. Als hij nu weg kan en Ajax kan er nog tien miljoen voor vangen, zou ik zeggen: twijfel niet, doe hem weg. Er staan genoeg andere spelers te dringen, zoals Van der Gun. En ik blijf hopen dat Machlas die ballen er nog een keer in gaat schieten, bij Vitesse deed hij dat ook pas na een jaar. Gronkjser is een goede voetballer, maar in feite heeft hij nog niets gepresteerd. Als je dan zoveel geld kan krijgen voor zo een speler, terwijl er genoeg andere jongens achter staan, kan ik me de keus van het bestuur wel voorstellen. Euro League Daar ben ik faliekant tegen. Ik kan het nu mak kelijk roepen, maar ik weet niet of ik nog steeds zou gaan als Ajax uit de Nederlandse competitie stapt. Ik las laatst een interview met spelersma kelaar Rob Jansen, die het min of meer bedacht heeft, waarin hij zei: "wat is er nou zo leuk aan Ajax - RBC?" Je zult mij niet horen zeggen dat Ajax - RBC zo leuk is, maar juist omdat je dat soort wedstrijden hebt, zijn de internationale wedstrijden leuk. Je hebt ieder seizoen maar een beperkt aantal van dat soort wedstrijden, maar als het voortaan iedere week is, vind je dat ook niet leuk meer. feyenoord uit vinden we gewel dig, maar dat is maar één keer in het jaar. Stel je voor dat je iedere twee weken naar feyenoord moet. Dat is vier keer leuk, maar dan heb je ook zoiets van: Jezus, moeten we weer. Voetbal is en blijft voor de supporters en dat vergeten ze nog wel eens. Ik denk dat er weinig supporters meer zijn die regelmatig naar uitwedstrijden kunnen gaan als er een Euro League komt. Ik ga nu zo goed als overal naar toe en dat kan ook omdat ik nu hoog uit vier a vijf keer per jaar naar het buitenland moet, maar als het straks iedere twee weken wordt en dan naar Portugal, Griekenland, Schotland en weet ik wie er allemaal mee gaan doen. Ik kan dat sowieso niet betalen en ik denk dat de meesten dat niet kunnen. Ook wat tijd betreft is het niet te bereizen. Dat soort wedstrij den moeten de krenten in de pap zijn. Ik verveel me ook wel eens bij Ajax - RKC, maar dat soort wedstrijden krijg je ook in de Euro League, want niemand zit te wachten op Sporting Portugal. Ik zal het nog gaan missen: Utrecht uit, NAC uit. 44 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 33

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 44