PETER? RIK) THE FUCK A... Als we in deze rubriek ooit een modelsupporter aan het woord hebben gelaten, dan is dat deze keer geweest. Peter O. rookt en drinkt niet en is van onbesproken gedrag. Ondanks zijn nog redelijk jonge leeftijd (23) heeft hij Ajax at door heel Europa achterna gereisd. Peter is supporter in hart en nieren, maar heeft niettemin een duidelijke mening over het wel en wee van zijn club. Ajax Mijn eerste wedstrijd was Ajax - Groningen, lang geleden. Het moet zo rond '85 geweest zijn, want bij Ajax speelde Robbie de Wit nog mee. Ik weet nog wel dat Ajax met 1-0 won en dat het een uitermate saaie wedstrijd was (enig speurwerk leerde dat deze wedstrijd op 23 maart 1986 gespeeld is, red.). Mijn vader nam me toen mee. Hij was al heel lang fan van Ajax en heeft onder andere ook de legendarische mistwedstrijd nog gezien. Als je dan een keer meegaat met je vader ben je verkocht en kom je er nooit meer vanaf. Sindsdien zijn we vaker samen naar Ajax geweest. Hij heeft me ook meegenomen naar mijn eerste Europacupwedstrijd, de beroemde wedstrijd tegen Austria Wien. Tegenwoordig ga ik met vrienden, maar het verhaal doet nog steeds de ronde dat alles door hem betaald wordt. Als hij zelf meegaat naar een Europese uitwedstrijd betaalt hij wel eens voor me, maar dat gebeurt niet zo vaak meer. We gaan altijd met een vast groepje naar de Arena en we zitten ook altijd op dezelfde plek. Bij uitwedstrijden gaat een deel van die groep ook mee. De gezelligheid is dan ook de voor naamste reden om te gaan, want het voetbal is op dit moment niet om over naar huis te schrij ven. Toch blijft de hoop dat het weer beter wordt en dat het vertrouwde flitsende voetbal weer terugkomt. Stiekem hoop ik ook dat ooit de sfeer weer terugkomt. Op langere termijn zal dat ook wel gebeuren. Een probleem blijft het stadion dat niet echt uitnodigt tot het maken van sfeer, alleen al vanwege de afstand tot het veld die erg groot is. Door het dichtmaken van de hoe ken heeft het wel iets meer van een voetbalsta dion. Vroeger voelde ik me wel meer verbonden met Ajax. In De Meer kon je van alle spelers kaar ten en handtekeningen krijgen. Met Rob Alflen heb ik nog wel eens een half uur over de laat ste CD van Bon Jovi staan praten. Tegenwoordig vertrekken ze vanaf het parkeer dek, het contact tussen spelers en supporters is weg. Daardoor wordt Ajax ook steeds onper soonlijker. Je moetje enigszins met spelers kun nen identificeren. Van der Gun heb ik ook ooit eens een minuutje gesproken, daardoor voel ik met hem al tien keer zoveel verbondenheid als met de rest van het elftal. Stadions en uitwedstrijden In Nederland heeft psv nu toch wel het mooiste stadion, aan de binnenkant is het een echt voet balstadion. Van buiten is het net een fabriek. Het Willem ll-stadion vind ik ook wel wat hebben. Het is dan wel klein, maar ik vind het wel mooi. Je zit daar ook boven op het veld en het is vier kant. Ajax had ook zoiets moeten bouwen, maar dan voor 40.000 man. Als feyenoord voorstaat is het in de kuip ook wel sfeervol, daar kunnen ze bij ons nog wel wat van leren. Maar je hoort ze daar ook niet als ze achter staan, al wordt er wel eens wat anders beweerd. Ze hebben het 42 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 33

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 42