REDACTIE a -a c TO Vandaag vindt er iets bijzonders plaats: de verkoop van de 150.000e DAS. Als je bovenin pagina 2 het pengeschreven en van alle handtekeningen van de redactie voorziene 'Nummer 150.000' aan treft, ben jij de gelukkige koper hiervan en krijg je hiervoor een leuke verrassing overhandigd. Verdere informatie hierover kun je bij jouw DAS-verkoper verkrijgen. Ons eerste elftal gaat de laatste tijd (op het moment van schrijven is het 4 december) weer een beet je draaien, met als voorlopig hoogtepunt de daverende 6-2 tegen Heerenveen. Foppe zal wel spijt hebben gehad dat hij Rintje Ritsma en Hilbert van der Duim thuis had gelaten. Zij hadden het Ajax ongetwijfeld veel moeilijker gemaakt op de nieuwe Arena-pitch (vanwege het land van herkomst ook wel 'hei-mat' genoemd). Om Ajax's terugkeer aan de top wat te bespoedigen, hebben wij een oude wijsheid uit onze vergeelde archieven opgedoken en rechts onderaan pagina 2 geplaatst. Tip voor Co: knip het uit en hang het in de kleedkamers 1 t/m 3. Verdere peptalks zijn dan overbodig. Ook in deze DAS weer veel kritiek op de aanstelling van leo beenhakker. Zoveel dat het allemaal wat overdreven lijkt. Toch is dat naar onze mening niet zo. Allereerst heeft leo tegen dat hij van aarts rivaal feyenoord afkomt, daar zijn roots en gevoel heeft liggen, voor zover ons bekend nog nooit één contract heeft uitgediend en Ajax in het verleden voor een hoger salaris in de steek heeft gelaten. Daarnaast mist hij de capaciteiten die voor zijn huidige functie worden verlangd. Dat vereist namelijk een visie gecombineerd met een optimale kennis van het voetbal en daarin blinkt leo nu eenmaal niet uit. Want wat je ook uit leo's mond hoort komen, het is nooit iets nieuws laat staan iets origi neels. Hij beperkt zich slechts tot het verwoorden van de bij insiders al bekende feiten. De kwaliteit en die hij wel bezit (vlotte babbel, optimaal gevoel voor toneel en drama en korte termijn teambuild ing) zijn al aanwezig bij andere kopstukken binnen Ajax. leo heeft dus geen enkele meerwaarde voor Ajax. Zijn aanstelling is, naast het feit dat het bij vele Ajacieden alleen maar irritatie oplevert, dan ook zoals de Engelsen dat altijd zo mooi over miskopen zingen 'Just a waste of money'. In dit nummer starten we twee nieuwe rubrieken. Allereerst zal een aantal bijzondere niet bij het grote publiek bekende tijdschriften de revue passeren, te beginnen met het bizarre 'De Rel op Zondag'. Ook wordt er aandacht besteed aan het bijna uitgestorven verschijnsel 'Reizen buiten de combi'. In deze DAS betreft het de uitwedstrijden tegen psv en nac; oordeel zelf maar wat de voor- en nadelen daarvan (kunnen) zijn. Tegenover het 'reizen buiten de combi' staat het opwindende reizen met de combi. Lees hierover in 'Zombi in de combi'. Ter ondersteuning van de momenteel weer oplaaiende actie van mr. Ed Ad van Eunen om het shirt nummer 14 heilig te verklaren, hebben wij pagina 14 van DAS met ingang van heden als 'heilig' ver klaard. Laten we hopen dat de actie slaagt en shirtnummer 14 als eerbied aan JC nooit meer door een Ajax-speler wordt gedragen en alleen nog als een talisman in de nok van de Arena zal hangen. In de volgende DAS introduceren we iets geheel nieuws: de fotostrip 'Mokumman', een van superkrachten voorziene Ajax-(anti)held, die de komende tijd eigenhandig een aantal heersende misstanden zal gaan rechtzetten. Op pagina 5 alvast een opwarmertje. Het samenwerkingsverband met de HFC Haarlem heeft zijn nut inmiddels al bewezen, althans op supportersniveau. Want wat is het geval? Mr. Ed Ad Van Eunen had in het kader van 'Voetbal in de marge' een lezenswaardig artikel geschreven over deze meer dan een eeuw oude vereniging, alleen: er waren geen foto's beschikbaar. Eén mailtje naar de voorzitter van de supportersvereniging van Haarlem was vervolgens genoeg, binnen 24 uur hadden we de mooiste foto's voor het uitzoeken. Waarvoor dank, Johan en Serge! Om alvast in de kerstsfeer te geraken schreef mr. Ed Ad Dickens een heuse Ajax Christmas Carol. Laten wij hopen dat het onze voorzitter niet al te veel slapeloze nachten zal bezorgen. In 'De goeie ouwe tijd' een terugblik op en rond de in 1987 gestaakte wedstrijd Den Haag-Ajax. Was hier in DAS nr. 7 al eens kort aandacht aan besteed, in dit nummer een uitgebreid ooggetuigenverslag. Verder uiteraard weer alle vaste rubrieken, de stand van zaken met betrekking tot het supportershome, een herintroductie van onze internetpagina en het voor velen ontluisterende maar beslist realistische 'Cruijff, Litmanen en Kluivert: Big Brother is watching you'. Alle Ajacieden die mij tijdens mijn ziekte op alle mogelijke manieren hebben gesteund, BEDANKT hiervoor!!! Mede dankzij jullie ben ik er weer helemaal bovenop gekomen! Rob de ajax ster nr. 33 www.deajaxster.nl 3

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 3