lijn uitte gaan brengen. Bijvoorbeeld onder de naam AFCA, of gewoon Ajax. Ik had in gedachten een beetje frisse, tussen sportief en casual in, betaalbare kiedinglijn. Dus geen lelijke regenjasjes en zo, nee mooie kleding waarin je kunt lopen zonder dat men van 5 kilometer afstand kan zien dat er opstaat "Ajax into the next millennium" of dat soort onzin. Geef de mensen iets waar ze met trots in kunnen lopen. Ajax wilde toch altijd een chique Imago? Verkoop dan geen kitsch maar iets echts! Begrijp me niet verkeerd, ik hou ook niet van dat comerciële gezeik, maar als die gasten dan toch zo nodig wat willen doen, doe het dan goed! Nog iets, Ajax heeft aardig wat geïnvesteerd in buitenlandse clubs. Tot nu toe zonder suc ces en als je het mij vraagt zal het nooit echt wat opleveren. Is het geen beter idee om structureel te investeren in het Nederlandse voetbal? Zorg dat de Nederlandse jeugd weer gaat voetballen in plaats van watjes-sporten als basketbal. Begin campagnes, bouw voet balpleinen, het mag best wat kosten. Ook is er op de Amsterdamse (of Nederlandse) amateurvelden genoeg talent te vinden, investeer daar eens in! Want je kan er lang of kort over lullen, maar volgens mij lopen er nergens in de wereld zoveel voetbaltalenten rond als in Nederland. Doe er dan godver domme wat mee in plaats van bosjesmannen uit Afrika weg te plukken en een zooi frietbak kers achter de friteuse vandaan te halen. Ben ik nou zo naïef of zijn hun nou zo dom? Mazzel, uw gratis adviseur. Miljoenen Beste DAS-redactie, Na mijn ongenoegen al te hebben geuit in al mijn vorige brieven over de Galrena, de bobo's met hun aanhang de ABN-AMRO broekrokteven, Van Plaag, onze inmiddels vertrokken gereïncarneerde kampbewaker Kales, onze nieuwe Führer veldmaarschalk Co en weet ik allemaal niet wat meer, overtuigen de laatste ontwikkelingen mij ervan dat Ajax (of wat er nog van over is) geregeerd wordt door je rein ste MAFFIOSI. Een paar feiten: ondanks dat we in een gruwelijke bouwput spelen, trekken we het meeste publiek van alle eredivisieclubs. Ajax heeft, zeker voor Nederlandse begrippen, de grootste omzet. Floe is het dan in hemelsnaam mogelijk dat ik lees dat Ajax een verlies heeft van 19 miljoen? Als je er nog bij optelt de inmiddels echt tientallen miljoenen guldens die Ajax de afge lopen zes jaar heeft verdiend met het verkoop van bijna twee complete topelftallen, dan zit er iets echt goed FOUT bij de bestuurlijke bobo's. Nee, dan vrees ik dat we snel weer worden opgeschrikt door een orkaan van nieuwsberichten over de zoveelste zwartgeldaffaire binnen Ajax. Iets anders kan ik er niet van maken, want waar zijn al die miljoenen dan gebleven? In ieder geval niet in het aantrekken van nieuwe topspelers, nee, we halen liever een uitgerangeerde lama terug (Winter) of we zetten een gruwelijk uit z'n muil stin kende bever in het doel (kauwende Grim) en zo kan ik nog wel even doorgaan. Ook wordt er niet geïnvesteerd in het aantrekkelijk maken van onze bouwput, of de belachelijk hoge consumptieprij zen van overigens een vooroorlogse kwaliteit, de hoerige hoge prijzen die betaald moeten worden voor seizoenkaarten, enz. enz!! Nee, vraag ik en zovelen mij af, toevallig hoorde ik het ruud gullit nog zeggen bij het programma Godenzonen, hij vroeg zich ook af waar al die miljoenen zijn geble ven? Toen het bestuur onder leiding van paus Johannes Paulus van Plaag de scepter overnam van het bestuur van godfather Harmsen werd er schande gesproken over de in die tijd beruchte zwartgeldaffaire. Nu ruim tien jaar later vrees ik dat dit bestuur er een soort wedstrijd van maakt, wie kan Ajax binnen zo kort mogelijke tijd kapot maken! Gaan die miljoenen soms op aan het inne men van allerlei kalmeringsmiddelen? Want gezien de uitspraken van onder meer Van Plaag en in het verleden Kales en al die andere verant woordelijken, vrees ik van wel. Of is die (glij)box misschien een soort verkapt bordeel waar tijdens en mischien ook vóór en na de wedstrijd de taxe rende bobo's zich uiteraard tegen een ruime ver goeding zich anaal laten onderzoeken door de daar aanwezige hockey- en broekrokteefjes. In ieder geval zit er iets goed fout binnen onze club en ik vrees, zoals ik altijd doe, dat we nog niet het laatste gehoord en gezien hebben. Met weemoed denk ik vaak terug aan wedstrijden eind jaren '70, begin jaren '80. Ook toen waren er problemen 36 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 33

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 36