niets mee op en moet ervoor waken dat dit Aha- erlebnis' geen verdere gestalte krijgt. Afgaande op het vertoonde spei in Emmen is de keus van de verwende talenten nog wel te begrijpen ook, want waar Telstar nog een accep tabel niveau haalde laat Haarlem zich wel uiter mate simpel aftroeven. Het eerste dieptepunt is al voor de wedstrijd, als het uitvak afgesloten blijkt te zijn vanwege een gebrek aan belang stelling. "Voor die drie toeschouwers gaan wij geen vak openen...", aldus de zo uit de klei getrokken Drentse suppoost. Aldus mengt de precies 10 man sterke supportersschare zich tussen het Drentse thuispubliek op vakje Noord- E. De wedstrijd loopt zoals verwacht uit op een debacle voor de bezoekers. Er wordt nog wel aardig gevoetbald in het eerste kwart van de wedstrijd maar als Emmen met een klutsgoal de leiding neemt, is het duel meteen beslist. Binnen 5 minuten staat Haarlem vertrouwt met 3-0 ach ter en speelt het verder een zinloze wedstrijd. Desondanks worden de matige prestaties van het team door de meest kleine en trouwe ach terban van Nederland op de voet gevolgd. Elke seconde Haarlems balbezit wordt gefilmd en gefotografeerd met een heuse webcam. Dat moet na dit seizoen toch zeker goed zijn voor een band van 30 minuten. Een en ander is ook opvraagbaar op de Forza Haarlem-internetsite van Serge Meijer, ook wel bekend staand als MUT. Vooral masochistische Haarlem-suppor ters die een 24/7 relatie hebben met hun club kunnen wekelijks volop aan hun trekken komen op de volgende overzichtelijke internetadres: httD://ao/to/forzahaarlem Dieptepunt voor de trouwe volgers van Haarlem was het feit dat de spelers na hun anderhalf uur durende geklungel ditmaal niet eens de moeite wens ten te nemen om hun supporters te bedanken. De schrik van Den Bosch zit er kennelijk nog goed in. Aan de andere kant is dat ook weer niet zo gek, je moet ze ook maar net weten te vinden. De stemming werd er echter op de tri bune niet negatief door beïnvloed. Zo ving ik onder andere de volgen de opbeurende songs op: "Wij staan lekker onderaan", "Onderaan is toch gezelliger", "Tien punten los, olee olee", "Slechter is niet mogelijk", "KNVB, draai die stand eens om" en niet te vergeten de smartlap "Kampioen, van onderen". Tsja, het vertedert toch wel een beetje om op deze manier naar een voetbalpotje te kijken. Over aartsrivaal Telstar werd met geen woord gerept. Na afloop van de wedstrijd bralt Heini Otto tijdens de persconferentie in de Business Sociëteit, waar ik me het buffet voor de spon soren goed liet smaken, nog wat over het goede positionele spel en de pech van de staartclub. Van de opgaande lijn die Heini zag, heb ik zelf nog maar weinig kunnen bespeuren. Gelukkig staat Heini bekend als rasoptimist, dus wellicht kan het kloppen dat de meesten om me heen in het sponsorhome ook een geheel andere wed strijd hadden gezien. Om de avond in de zuid oosthoek van Drenthe, die ook wel bekend staat als 'De Krim', nog een beetje prettig af te slui ten is een avondje Coevorden een goed alter natief. Met name shoarmabar Isis, u weet wel, in de Bentheimerstraat, is een aanradertje voor dat u zich aan de cola berenburger overgeeft in het totaal gerenoveerde 'Roadhouse Smitties Palace'. Opvallend genoeg koestert Haarlem de nodige ambities. Er zal in de Zuiderpolder een nieuw multifunctioneel stadion gaan verrijzen. Ja, da's pas lef hebben. Het nieuw te bouwen stadion zal plaats gaan bieden aan 8.000 man en kan zelfs overkapt worden. Misschien is het handig om er geen vaste grasmat in te leggen, zodat het zomers ook als zwembad kan functioneren. Ondertussen gaat het eerste elftal van Haarlem z'n volgende serie zekere verlieswedstrijden tegemoet. Wat een vooruitzicht voor de trouwe supporter. Maar liever dat, dan je club verloo chenen. Hulde! Feestende Haarlemmers, waaronder Stanley Menzo na de legendari sche Haarlem-Ajax op 24-9-1983 (3-3) 34 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 33

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 34