steun bedankt. Een gebaar wat de Bossche fans niet konden waarderen. Gelukkig was er voldoende politie op de been om de arme Jermaine veilig naar de spelersbus te begelei den. Tsja, blijkbaar is winnen ook niet alles. Een thuiswedstrijd van Haarlem bezoeken is op zich al aandoenlijk. Het verouderde Haarlem stadion biedt plaats aan maximaal 12.000 bezoekers, maar die zitten er zelden. Ruim negen jaar geleden was ik er voor het laatst. Op de rol stond toen de wedstrijd Haarlem - Excelsior, geheel toevallig momenteel beiden satellietclubs. Omdat ik de meeste actie ver wachte achter de goal, had ik een staanplaats gekocht. Echter, tot mijn verbazing bleek 'alles' zich af te spelen op Vak Noord. Toch werd het een avondje dat ik mij nog zeer kan herinneren. De linkerflank van Haarlem werd namelijk gevormd door het talentvolle duo Barry van Galen en Romano Sion. Dat Romano Sion kon voetballen wist iedereen op dat moment wel, maar die blonde linkshalf viel mij zeer op. Niet iedereen op de bijna verlaten tribunes was het echter met mij eens. En zeker niet een figuur in ruitjesbroek die met een hete aardappel in zijn keel de hele wedstrijd door Van Galen 'ver vloekte'. "Hèè, kerel, speul die bal nu een keer tje af man. Die blonde houthakker kan er ook helemaal niets van, hè?" Stiekem hoopte ik die man vanavond weer te ontmoeten in Drente. Wie er in ieder geval niet bij waren, zijn Brutil Hosé en Kevin Bobson. Beide heren staan ken nelijk niet te trappelen om bij Haarlem aan hun ontwikkeling te werken. Op het moment van schrijven zijn ze net door Co verbannen naar Ajax 2, waar een dagelijkse looptraining tussen Haarlem en Amsterdam meer voor de hand had gelegen. Maar misschien komt dat nog, Co staat tenslotte bekend om z'n gevarieerde oefenstof. Haarlem schiet er ondertussen in ieder geval Haarlem-fans in hun eigen supportershome Haarlem's legendarische linksbinnen Kick Smit al weer lichtjaren geleden. Vooral uit die tijd her inner ik mij Haarlem. De herinneringen aan een jeugdige ruud gullit die in het blauwrode MITA- shirtje zijn debuut maakte in het profvoetbal zijn echter volledig vervlogen. Momenteel ploetert een vrij talentloos elftal weinig geïnspireerd door de Totodivisie. Sinds enige weken is trainer Karei Bonsink vervangen door de van Ajax geleende Heini Otto. Na een eerder mislukt samenwerkingsverband met Ajax eind jaren tachtig haalt Haarlem opnieuw banden aan met de hoofdstedelingen. Verwacht wordt dat de opmars op de ranglijst kan gaan beginnen, zeker als Ajax-talenten bij de eerstedivisionist gaan rijpen. Als inderdaad, omdat dit net de reden is waarom de samenwerking ruim tien jaar geleden strandde: de Ajax- jeugd wilde niet. Vooralsnog is er dus niet veel dat wijst op een opwaartse spiraal, de sensationele overwinning in en tegen Den Bosch daargelaten. Overigens ein digde dat duel curieus doordat reserve aanvoerder Jermaine Holwijn na afloop van de uitwedstrijd drie van z'n meege reisde supporters op de M-side, alwaar het meest fanatieke deel van de Den Bosch-supporters doorgaans bivakkeert, meent te herkennen en hen voor hun de a ax ster nr. 33 www.deajaxster.nl 33

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 33