31 hadden gekregen. Thuisgekomen belde ik weer en kreeg ik het hele relaas te horen. Net voordat de al wat ver spreid lopende Ajacieden hun vak bereikten, opende de twintig maal zo grote nac-horde de aanval. Wordt het aanvallen van zo'n kleine groep in de supporterswereld al als een lafharti ge daad gezien, het gebruik van messen slaat in geval van zo'n numerieke meerderheid alles op het gebied van lafheid. Een kapotgesneden jas en van achteren aangebrachte gekneusde lichaamsdelen en blauwe plekken waren het eindresultaat. En een door vijf man gemiste wedstrijd als gevolg van ziekenhuisbezoek. Dit opgeteld met het gedrag van de nac-bobo en de lokettist doet mij nac vele dingen toewen sen. Eén ervan is "degraderen met die handel en dan nooit meer terug!" Gelukkig droeg Ajax die middag daar al zijn steentje aan bij. Pasanen bedankt! 1* cJQAEUW^# Hallo dan! De laatste tijd kom ik geregeld op vergaderingen waar ik steeds dezelfde geluiden hoor, oftewel dezelfde klachten over 1: het gras, 2: de trappen en 3: de niet betaalbare hamburger. Steeds wordt er gezegd: "Als iemand het ei van Columbus heeft veranderen we het morgen meteen". Nou, ik ben altijd een ei geweest dus daar komen mijn eieren. Het gras lijkt op het haar van mij, dus het ligt aan de ondergrond. Doordat het stadion beweegt, wordt het gras als het ware vast getrild tot een betonlaag. Dat komt door springende supporters, auto's die onder het gras door rijden en het vele heiwerk van al die gebouwen die er zijn gekomen rondom het stadion. Hier mijn advies: laat het eer ste trainen op parkeerplaats P-bus. Dit asveld voelt hetzelfde aan. Want anders moet je een trampoline onder het gras en de grond inbouwen zodat het wat meer veert. Klacht twee over de trappen: liften is geen goed plan want dit modernste stadion kan wel een leuke bezigheid erbij krijgen. Maak een kabelbaan vanaf het Bijlmerstation en vanaf parkeerplaats P-2, natuurlijk in de Ajax-kleuren. En als laatste ei heb ik nog: neem eigen eieren van thuis mee. Lekker goedkoop en altijd leuk om de scheidsrechter mee te trakteren. Zo, genoeg slap geluld. We wachten af wanneer we eindelijk in een echt stadion terechtkomen met hoop ik dezelfde mensen, want aan het personeel van de Arena ligt het niet. Zij kunnen immers ook niet veel doen zonder geld of moedertje natuur, want zoals zij zeggen: "Als het ei van Columbus wordt uitgevonden doen we het morgen". Laten we dus maar niet meer zeuren over wat beter moet en beter kan. Laten we ons richten op het eerste elftal dat eindelijk weer de kleur krijgt die het hoort te hebben, rood-wit. We kunnen trou wens eindelijk weer trots zijn. Als je al die jonge jongens ziet in het veld weet je dat er over een paar jaar weer hoofdprijzen aankomen. Ja, laat Adriaanse maar schuiven (ook in het veld). Een mooi voorbeeld van de laatste tijd is Utrecht-uit. Tien tegen twaalf, de Amsterdamse bluf bleef, ook na de 2-1En dit was ook weer zo'n wedstrijd die je had kunnen winnen. Het applaus na de wedstrijd vanuit ons vak zei meer dan al die nega tieve persmuskieten. Daar moeten we ons trou wens ook niet gek door laten maken. Alles is op dit moment feyenoord voor en feyenoord na. Dit is iets wat wij enkele jaren geleden ook hadden. Veel aandacht van de pers en daardoor raakten de kakkerlakken van feyenoord helemaal gestrest. Wij dus niet want wij weten dat zij onder de categorie "you're shit en you know you are" vallen. En Ajax zal altijd de club blijven met het beste en mooiste spel. Ik wil graag met de overheid gaan praten of ze in de toekomst niet overal waar we komen een trai ningsveldje kunnen reserveren als er een combi is zoals laatst bij NAC. We hebben weer kunnen zien dat onze tegenstanders alleen durven te vechten als zij in de meerderheid zijn. Ook vond ik het erg leuk dat de ME voor onze porem ging staan in het vak bij Utrecht. Gek dat we geen extra kaarten kunnen krijgen maar dat er wel 50 politie-agenten bij kunnen. Ik ben trouwens wel blij dat we altijd een gracht of een hek voor ons hebben, want als alle spe lers dezelfde gedachten krijgen zoals Jerry de Jong van (ex-)MVV dan kunnen we voortaan met een kluis naar het voetbal. de ajax ster nr. 33 www.deajaxster.nl

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 31