YOQ VfUATf^t "Blote reet, blote reet!" Een groepje Ajacieden, waaronder Aron Winter en Richard Witschge, op 22 augustus 2000 in het Italiaanse restaurant D'Antica nadat de metgezellin van Nikos Machlas op de tafel bijna geheel uit de kleren ging. "Op zijn Grieks in een Italiaans restaurant? Dat is ingewikkeld. Zou de vriendin van Machlas in een Grieks restaurant dan voor fellatio gekozen heb ben?" "Ole Tobiassen durfde in Sportweek eindelijk eens te zeggen dat veel blessures, ook die van hem, puur door de ondergrond van de Arena komen. Jij hebt ook een aantal blessures achter de rug en jullie zien allemaal zelf ook wel dat het nog steeds verschrikkelijk is, ook als er een nieuwe mat ligt." Miel Brinkhuis, redacteur van deAjacied, in de Ajacied nr 2 van oktober 2000 tijdens een gesprek met Ferdi Vierklau. "Prima dat ook de Ajacied ten strijde trekt tegen die Arena-steppe, die ons al jaren de terugkeer naar de Europese top belet!" "Plannen voor aanleg, verplaatsing, uitbreiding of renovatie van een sportcomplex? Speel op zeker en zet ARCADIS in." Advertentietekst van de onderzoekers, advi seurs, ontwerpers en aanleggers van de Arena-steppe in dezelfde Ajacied nr 2 van oktober 2000. "Inderdaad, je bent dan zeker van een nauwelijks te bespelen voetbalveld. Het is trouwens balen dat we deze advertentie in een fantastisch blad als de Ajacied aantreffen. Wij gaan er dan ook van uit dat dit een 'slip of the pen' was en dat deze in de Ajacied nr 3 niet meer voorkomt. En dat geldt uiteraard ook voor die adidas-advertentie, want ook jullie hebben je overduidelijk tegen die duitse machtswellustelingen uitgesproken. Vormen we tenminste weer één front!" "Ik sla nog een keer toe op Tenerife." Ferdi Vierklau in de Ajacied nr 2 van oktober 2000 naar aanleiding van zijn schofterige behandeling op Tenerife. "Zou Ferdi dan eindelijk tot de ETA toetreden? In dat geval zouden wij niet graag samen met hem een autobom plaatsen, te riskant dat die in onze eigen handen ontploft. "Aan de ene kant vind ik die snelheid een wapen, maar aan de andere kant baal ik soms ook van mijn eigen snelheid." Hardloper en psv'er dennis rommedahl in VI nr 43 van 25 oktober 2000 in een klaagzang over het feit dat hij zelden door gerets wordt opgesteld. 'Wees nou maar blij met die snelheid, anders stond je nu waarschijnlijk ergens in Kopenhagen putjes leeg te scheppen. "Hoe vaak lees ik niet dat journalisten schrijven: die rommedahl kan verder niks met de bal." dennis rommedahl in VI nr 43 van 25 oktober 2000 in dezelfde klaagzang. "Nee, dat zien die journalisten beslist fout. Want welke andere speler slaagt erin om een bal bin nen een minuut drie keer kwijt te raken en om per wedstrijd wel twee keer een argeloze toeschou wer een bal in z'n porem te schieten?" "De Meer vond ik geweldig, maar de sfeer in dit stadion (de Arena, red.) vind ik helemaal niets. Er is ook ander publiek dat veel kritischer reageert als het minder gaat. En eigenlijk hoor je alleen wat achter het zuidelijke doel. En dan het veld: een laag modder met gras met een keiharde ondergrond. Ajax moet hier gewoon weggaan." Peter Hoekstra in het NRC Handelsblad van 28 oktober 2000. "We gaan heel ver met je mee, Peter, vooral met die laatste zin. In ieder geval wensen we je veel succes bij FC Groningen, behalve uiteraard als je tegen ons moet spelen. "Er was kritiek op beenhakkers benoeming tot TD. Maar noem mij eens een betere?". Klaas Nuninga, hoofd Technische Zaken bij Ajax, in het Algemeen Dagblad van 28 oktober 2000. "Noem ons eens een slechtere?" "Ik wil de gelegenheid aangrijpen om mijn mede spelers en de meegereisde fans mijn verontschul digingen aan te bieden. Het spijt mij van die penalty." Pius Ikedia voor de camera op 29 oktober 2000 na afloop van psv-Ajax. "Nou dat spijt ons ook. Maar eigenlijk had Mario van den Ende spijt moeten betuigen over zijn blunder. Of Co, want die had de volledig kapotte 28 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 33

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 28