Bijna was een kreet van herkenning mijn keel ontschoten, maar met het halve oostfront bin nen gehoorafstand realiseerde ik me net op tijd dat dat niet zo verstandig was. En dus hield ik wijselijk mijn mond. Instinctief liepen we beiden zonder omwegen naar de ingang van ons vak. Omdat Marcel nogal dure plaatsen had geregeld, stelde de controle bij de ingang niets voor. Achteraf gezien had ik met mijn bibliotheekpas ook nog wel binnen kunnen komen. Van fouillering had den ze bij dit vak al helemaal niet gehoord. Maar goed, mij hoor je hierover niet klagen. De wedstrijd Onze stoelen bevonden zich ter hoogte van de middellijn op de lange zijde (de voormalige L- side), oftewel precies tussen het oostfront en het Ajax-vak. Een perfecte plek dus om zowel de schaarse psv- als de vele Ajax-liederen te kunnen verstaan. Al blijft dat Brabants natuur lijk moeilijk te verstaan. Gelukkig had ik in Marcel een goede tolk naast mij. Het weer was niet slecht maar gruwelijk. Vlak vóór de wedstrijd kwam het met bakken uit de De 'waterval', enkele tienden van seconden voordat deze op de psv'ers neerstortte hemel. De psv'ers op de onderste rijen van de 1e ring van de oostelijke tribune wisten niet hoe snel ze naar boven moesten vluchten, want door (waarschijnlijk) een lekke goot stortte er een soort waterval op deze nietsvermoedende gloeilampfabriceerders. Maargoed, ze houden toch zo van zwemmen in eindhoven? Vlak voordat de spelers het veld opkwamen, werd door een klein jochie op de middenstip het psv-lied gezongen. En eerlijk is eerlijk, het is een prachtige manier om de juiste sfeer in een stadion te krijgen. Als het "n juichtoon da'- vre langs de velden' was geweest, had het mij ongetwijfeld kippenvel bezorgd. DusAjax Een duidelijk minpunt, of eigenlijk mispunt, is de stadionspeaker, die het presteert om zelfs na de aftrap nog zoiets als 'kampioenen' in zijn microfoon te brallen en in de rust het Ajax- publiek als het meest onsportieve publiek ter wereld te bestempelen. Omdat op deze laatste opmerking geen reactie uit het Ajax-vak volg de, ging ik ervan uit dat dit daar waarschijnlijk niet gehoord was. Maar ja, wat wil je met die philips-speakers Zowel vlak voor de wedstrijd als tijdens de eer ste paar minuten hiervan werd er door de psv'ers behoorlijk gezongen, te weten onge veer drie keer zo hard als door de 1.600 Ajacieden. Maar vanaf het moment dat de eind- hovenaren in de gaten kregen dat Ajax die mid dag op het veld superieur zou zijn, en dat wis ten ze al een tijdje vóór de 0-1, werd hun volu me gelijk aan het verkeerslawaai op een auto loze zondag. De Ajacieden daarentegen gingen steeds har der zingen. Vooral het na de 0-1 op de wijs van Speedy Gonzales' gezongen "En wie niet springt, wie niet springt die is geen Jood" (de psv'ers zingen op deze wijs een loflied voor ruud van nistelrooij) deed het goed. Zo goed, dat zelfs een aantal, uiteraard niet al te fana tieke, psv'ers in ons vak lichtjes hierop mee deinden. Wat nog wel twee keer hoorbaar was uit de psv-vakken was het steeds vervelender wor dende k****r-jol, en dat terwijl toch echt k****r- patiënt Mario van der Ende de scheids van deze dag was. Wat een uilskuikens! Hoewel Mario niet zijn beste dag had, is dat nog steeds geen reden om hem zijn (hopelijk nu gengzen) ziekte in te wrijven! Bij de 0-1 sprongen er in ons vak zeker zo'n honderd mensen juichend op. Tegen de ver wachting in reageerden de niet-juichenden niet aggressief. Zo kan het dus ook! Het eerste gedeelte van de rust werd benut om ,de ajax ster nr. 33 www.deajaxster.nl 21

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 21