(leo lulkoek logica - special) "We weten toch allemaal dat voetbal allang geen spelletje meer is maar dat het om het geld gaat? Dat is toch geen vies woord?" leo beenhakker in VI nr 43 van 25 oktober 2000. "Uit jouw mond is bijna ieder woord een vies woord. Voetbal is voor ons in ieder geval nog wel een spel letje. een spelletje dat kapitalistisch ingestelde klootzakken zoals jij al jaren van ons proberen af te nemen. Jouw uitspraak bewijst nogmaals dat jij niets en dan ook helemaal niets bij ONS AJAX te zoeken hebt. Nogmaals: rot alsjeblieft zo snel mogelijk op!" "Wij kunnen er niets aan doen dat de clubs niet voor die jongens in de rij staan. Misschien kunnen ze zich ook eens afvragen waarom dat zo is..." leo beenhakker in VI nr 43 van 25 oktober 2000, op zijn manier lekker natrappend naar Jan van Halst, Tijjani Babangida, Peter Hoekstra en Tom Sier. de zogenaamde 'vier verschoppelingen'. "Jawel, jij kunt er als Technisch Directeur alles aan doen. Allereerst door niet van die idioot hoge bedragen voor hen te vragen. En uiteraard door ze een kans te geven zich in het tweede team of tij dens een oefenwedstrijd of de return tegen KAA Gent in de kijker te spelen. Want deze jongens heb ben stuk voor stuk altijd zoveel mogelijk gegeven voor Ajax en verdienen dus minimaal een kans om hun verdere voetballoopbaan zo goed mogelijk elders te slijten. Of durf je ook hierin geen verant woordelijkheid te nemen en blijf je je als een kak kerlak altijd achter anderen verschuilen?" "Ja, ze zitten in een andere kleedkamer, maar dat is een kwestie van ruimtegebrek." leo beenhakker in VI nr 43 van 25 oktober 2000 over de 'vier verschoppelingen'. "Wat een lulverhaal! ledereen die die kleedkamer wel eens heeft gezien weet dat je met een beetje fantasie er wel 50 spelers in kunt herbergen. Het zijn niet van die lullige kotten als op 'varkenoord' hoor, leo!" "Ik ga niet nog een keer de koffers pakken." leo beenhakker op de Ajax homepage op 8 november 2000, in een betoog dat hij nog heel lang bij Ajax zal blijven. "Dat hoeft ook niet. Er zijn ongeveer 48.000 vrijwil ligers die dat wel voor je willen doen. "Wij moeten Ajax in hoofdletters schrijven." leo beenhakker op de Ajax homepage op 8 november 2000. "Je doet maar, maar leo beenhakker blijft in kleine letters geschreven!" "Als mijn gezondheid het toelaat, blijf ik hier tot mijn pensioen. Daar moeten de mensen dan maar aan wennen." De 58-jarige leo beenhakker in Het Parool van 18 november 2000. "Maar de pensioengerechtigde leeftijd voor tech- nisch-directeuren bij Ajax is toch 57fi jaar?" "Mister Ajax Johan Cruijff heeft een jaar in rotter- dam gespeeld en omgekeerd heeft mister feye- noord wim jansen een jaar bij Ajax gespeeld." leo beenhakker in Ajax Magazine nr 3 van december 2000, ter verdediging van zijn over gang van feyenoord naar Ajax. "Iedere Ajacied weet dat er maar één mister Ajax is: Sjaak Swart. Waaruit maar weer blijkt dat jij dus geen Ajacied bent en dat ook nooit zult worden. En dan moet uitgerekend jij de Ajax-cultuur bewa ken? "Moet ik dan rekening houden met honderd men sen die roepen dat ik een overloper ben?" leo beenhakker in Ajax Magazine nr 3 van december 2000, wederom ter verdediging van zijn overgang van feyenoord naar Ajax. "Als het er honderd zouden zijn, niet. Maar het zijn er geen honderd, maar duizenden. En dan heb ben we het niet over de tienduizenden die het den ken maar het niet hardop wensen uit te roepen." "Ik vind het een primitieve reactie", leo beenhakker in Ajax Magazine nr 3 van december 2000 over de kritische (verbale) reacties van Ajax-fans met betrekking tot zijn overgang van feyenoord naar Ajax. 'Weef je wat een primitieve reactie is: iemand een ijsbat in zijn ogen gooien die ooit hetzelfde deed als jij nu. Wees maar blij dat er in Amsterdam hon derd maal meer beschaving is dan er ooit in rot- terdam zal zijn!" "Ik zeg het met pijn in mijn hart, ik kan er zelfs bij gaan janken, maar ik geloof er niet meer in. Daar moetje toch eerlijk in zijn." leo beenhakker in Ajax Magazine nr 3 van december 2000 over het begrip clubliefde. "Omdat je zelf nooit clubliefde hebt gehad, hoeft het niet zo te zijn dat het niet meer bestaat. Als je bij Ajax goed je oor te luister legt. blijkt het er te sterven van clubliefde. En dat ondanks dat diver se bewindslieden alle moeite doen dit met kilte en onbeschoft gedrag uit te roeien. Clubliefde is waar schijnlijk het enige dat Ajax sportief weer naar de top kan terugbrengen. Richt daar je pijlen maar eens op, de tijd dat je nog hier zit!" de ajax ster nr. 33 www.deajaxster.nl 19

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 19