18 (judas Jesper - special) "Ik wil niet naar Chelsea maar bij Ajax blijven." Jesper Gronkjaer voor de Deense TV op 26 oktober 2000. "Gelukkig, eindelijk een echte Ajacied. Kunnen we in ieder geval nog een paar jaar van zijn spel genieten. "Maar Ajax zal geen spelers verkopen, omdat ze nu veel geld opleveren. Dus Gronkjaer hoeft niet weg. Bovendien bepaalt de technische staf altijd wie er blijven mag en wie er weg mogen." Financieel Directeur Jeroen Slop op de Ajax Website van 30 oktober 2000, in de verdedi ging tegen de geruchten dat Ajax Gronkjaer moet verkopen om uit de rode cijfers te raken. "Oh, dan zit het dus zeker goed. Want Co wil Jesper ook niet kwijt, vertelde hij laatst nog. Of zou die leo soms...?" "Jesper Gronkjaer wil niet naar Chelsea en wij hebben 'ja' gezegd op z'n vraag of hij bij Ajax kan blijven." Arie van Os in De Telegraaf van 31 oktober 2000. "Uiteraard moest daar ja' op worden gezegd. Prima, Arie. Nu weten we het helemaal zeker: we kunnen nog jaren plezier van Jesper heb ben." "Jesper Gronkjaer verkocht aan Chelsea!" ANP-bericht op 31 oktober 2000. "Shit, dat kan niet waar zijn. Jesper wilde niet weg en Ajax wilde hem houden. Eens even op de Engelse teletekst kijken wat Jesper hierover heeft te zeggen. "There was no doubt that I should go to Chelsea. It's a great club." Jesper Gronkjaer op de Engelse teletekst op 31 oktober 2000. "Nou ja, die leugen kan er ook nog wel bij. Het enige grote aan dat duppie is hun bankrekening. En niet te vergeten een grote reservebank. Laten we hopen dat je daarop begint en er nooit meer vanaf komt, Judas! En oh ja, Co of leo: nog hartelijk bedankt!" "Gronkjaer zal per 1 januari 2001 voor Chelsea gaan spelen. De rest van dit jaar krijgt hij rust om van zijn blessure te herstellen." ANP-bericht op 31 oktober 2000. "Vreemd, kan hij niet in Londen herstellen? Dat scheelt dan ook gelijk weer wat salaris. "Over twee tot drie weken is Jesper volledig fit, dus is de medische keuring geen probleem." Jesper's manager Vicenzo Moralito in De Telegraaf van 31 oktober 2000, in reactie op de aanvankelijke afkeuring van Jesper Gronkjaer door Chelsea. "Maar als Jesper over twee tot drie weken vol ledig fit is, waarom moet hij dan tot 1 januari uit rusten? Wat voor spelletjes worden hier gespeeld? Waarom komt Ajax nou niet eens met de waarheid voor de dag? Ooit zal dat liegen ze een keer duur komen te staan!" "Ik denk niet dat Gronkjaer nog voor Ajax zal spe len. Het is nu al november en hij is momenteel nog in handen van de fysiotherapeut. Daarna gaat hij pas met Laszlo Jambor aan de slag en daarna met hersteltrainer Leo van Veen. Dan zal hij niet eerder dan half december fit zijn." Co Adriaanse op de Ajax homepage op 8 november 2000. "Tjonge jonge, dat lijkt wel een meerjarenplan. Kan dat echt niet sneller? Die Gronkjaer hoeft toch niet voor 100% fit bij Chelsea te komen?" "Het is simpel. Ik geef aan of een speler wel of niet weg mag. Hij mocht weg onder twee voor waarden. A, het bedrag en B, een aanzienlijk deel van het bedrag moet aangewend worden om de selectie sterker te maken." Co Adriaanse op de Ajax homepage op 8 november 2000 over zijn rol in de transfer van Jesper Gronkjaer. "Je laat dus eerst één van je beste spelers gaan met niet meer dan de hoop daarna je selectie te kunnen versterken? En in de tussentijd maar punten morsen! Geen wonder dat je je van tevo ren indekt met een 5' plaats! Is het Waterlooplein niets voor je. Co?" www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 33

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 18