machtsmiddel tijdens het EK niet hoeven te gebruiken en weet ook niet waar grote groepen arrestanten ondergebracht moeten worden. Patijn heeft voorgesteld om de bepaling uit de APV te schrappen, dit tot groot ongenoegen van hoofdcommissaris Kuiper. Op 11 januari 2001 buigt de gemeenteraad zich over de kwestie. Zembla Tot zijn verbazing zag Taxi Piet zichzelf enkele maanden geleden tierend in beeld bij het pro gramma Rondom Tien. De makers van dit NCRV-programma waren zo vrij geweest om oude beelden uit de Zembla-uitzending over Ajax te knippen en in de eigen reportage te mon teren. De gehele context van het gefilmde was hiermee verdwenen, zodat de schreeuwende Taxi Piet plotseling weer voldeed aan het heers ende stereotype beeld over de gemiddelde voet balsupporter. De heruitzending van fragmenten was tegen alle door supporters met Zembla gemaakte afspra ken in en Dirk-Jan Roeleven voelde zich door Rondom Tien letterlijk in zijn hemd gezet. Hij diende een klacht in bij de Raad voor de journa listiek die tot de conclusie kwam dat de actie van de NCRV een schending was van de "Fragmentatieregeling" (uitwisseling van beel den tussen de publieke omroepen). De Raad vond de handelswijze van de NCRV zowel slor dig als laakbaar en beoordeelde de klacht als gegrond. ter Markus. Een heilig verklaarde FC Utrecht- vlag die tijdens een EK-wedstrijd pontificaal op de F-Side hing. werd nog voor de rust van de interland door een groepje Ajax-supporters verwijderd. Vlak voor de wedstrijd FC Utrecht - Ajax duikt de vlag op in het Ajax-vak. De Utrechtse eigenaar Markus komt daarop aan gestormd door de tankgracht en eist zijn vlag terug. Die krijgt hij op voorwaarde dat er een Palestijnse vlag en een spandoek met leuzen tegen Carlo wordt weggehaald. Markus verwij dert hoogstpersoonlijk beide dundoeken en krijgt na maanden nagelbijten zijn vlag onge schonden terug. Een gesprekje met 'slacht offer' Markus: Vijf maanden zonder FC Utrecht-vlag, het leven moet een hel voor je zijn geweest? Ja dat klopt, want ik was bang dat er iets met de vlag zou gebeuren. Die vlag is overal naar toe geweest met FC Utrecht en het Nederlands Elftal: Amerika, Engeland, Zweden, Frankrijk en Curasao. Waarom hang je dat ding uitgerekend op bij de F-Side? Ik kreeg twee dagen voor Frankrijk - Nederland kaarten voor vak 127. Pas vijf minuten voor de aftrap wisten we dat we op de F-Side zaten. Ik kom nooit aan die kant van het stadion. Maar omdat het een wedstrijd was van het Nederlands Elftal dacht ik dat er geen Joden waren. Ik heb de vlag tijdens de wedstrijd regel matig in de gaten gehouden, maar in de rust was hij opeens weg. ....en toen? We zagen hem in de gracht liggen en ik dacht hem na afloop wel even op te halen, maar toen was hij weg. We zeiden nog tegen elkaar: "de vlag heeft zijn Waterloo gevonden op de F- Side". Is dat geen tragisch einde voor een FC Utrecht-vlag? Je moet mijn woorden niet omdraaien, maar we waren er hier in Utrecht doodziek van. 35 jaar oud en dan zo paranoia achter een vlaggetje aan gaan. Is dat normaal? Nee, als je het even gaat relativeren dan vraag ik mij af waar ik mee bezig ben. Het slaat eigen lijk nergens op. Hij hing in mijn slaapkamer en als je dan slecht sliep, keek ik tegen een witte muur aan in plaats van tegen mijn FC Utrecht- vlag. Afschuwelijk! Eind goed, al goed? (lachend) Ja en degenen die de vlag hebben meegenomen hebben karakter getoond door hem heel terug te geven en dat vind ik tof! I Mini-interview: klein supportersleed Vlak voor de wedstrijd FC Utrecht - Ajax vond er een merkwaardige ruil plaats tussen een groepje Ajax-supporters en FC Utrecht-suppor- de ajax ster nr. 33 www.deajaxster.nl 15 j

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 15