V-r-e-s-e-l-i-j-k-e lui Zelfs 15 jaar later kan Bert zich hier nog vreselijk druk om maken en heeft er een behoorlijke aversie tegen de politie aan overgehouden. Hij vindt het een kwalijke zaak dat er processen-verbaal worden aangepast, afgelegde verklaringen gewoon anders worden opgeschreven dan gezegd, kortom: dat het met de waar heid allemaal niet zo nauw wordt geno men. "Onder druk probeert men je op het politiebureau verklaringen te laten afleggen, die je dan later op de rechtszit ting heel moeilijk weer kunt intrekken. Die agent van de aanhoudingseenheid was gewoon helemaal fout door op eigen houtje, los van zijn groep, actie te willen ondernemen. Sterker nog, door met die groep feyenoorders mee te lopen richting de Ajacieden, heeft hij de groepen zelfs naar elkaar toe gebracht. Hij is gepiepeld door die feyenoorders en verloor de reali teit uit het oog. Die man wilde gewoon scoren, maar bleek gewoon volledig incompetent. Bn er is op een geweldige manier omheen gedraaid, er zijn collega agenten gecharterd als getuige en men heeft op allerlei manieren geprobeerd het voorval te verdoezelen". Het smartengeld van 1300 is volgens Bert "een fooi". Op voorafgaande rechts zittingen is hem nooit iets gevraagd, maar die leugenachtige Arthur komt met zijn verhaaltjes uitgebreid aan bod. "Ben v-r-e-s-e-l-i-j-k-e LUL", zo vindt Bert nog na al die jaren. Anno 8000 bezoekt Bert nog steeds wedstrijden van Ajax, al is dat niet altijd meer vanaf de B-Side. Slapeloze nachten heeft hij aan het voorval niet aan overgehouden. Ook na 15 jaar is Bert er nog steeds heilig van overtuigd dat er met een ander wapen dan het officiële politiewapen, de Walter P5, is geschoten. "Die heeft een heel andere kolf'. Bert sluit helemaal niet uit dat de betrokken agent, om indruk te maken op zijn collega's, die dag met een eigen wapen, bijvoorbeeld van de schietver eniging, op stap is geweest. Maar ook hier is nooit serieus onderzoek naar gedaan. "De stap van een politieagent naar een crimineel is niet zo groot. Kijk maar naar de vele bendes in Oost- Europa die vaak onder leiding staan van ex-agenten". Het is een schrale troost dat het met de agent minder goed is afgelopen. Hij is gestraft met een overplaatsing naar Personeelszaken en heeft zijn pistool aan de treurwilg moeten hangen. Feyenoord-supporters worden na de wedstrijd tegen Ajax naar het treinstation Amsterdam-Zuid gedreven. de ajax ster nr. 32 www.deajaxster.nl 51

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 51