ook trainers een bepaald ideaal. Ja, het zal me misschien bij Ajax niet in dank worden afgeno men." Ajax-trainer leo beenhakker in VI nr 23, drie ademteugen na zijn uitspraak dat 'hij Ajacied is geworden'. "En deze man moet heden ten dage de 'rode draad' binnen Ajax bewaken. Hoe kun je daar in hemelsnaam nou een schizofreen voor inhu ren?" "Engeland moet deze EK-eindronde spelen in een shirt dat is 'mismaakt'. Volgens een contract, dat de UEFA heeft met adidas, mag op de shirts van Engeland niet het embleem van de concur rerende firma Admiral te zien zijn." Een stukje in VI nr 24B uit de rubriek 'Strijd over de grens'. Ik geloof niet dat leo beenhakker de juiste trainer voor Ajax is "Jawel, ook toen waren die duitsers al op het kin derachtige af bezig. Gelukkig hebben ze nu iets minder macht, al moet je nooit te vroeg juichen bij die krauten. "Ze slepen een vet contract binnen, brabbelen wat en oh, jongens wat is hij goed." Ajax-trainer leo beenhakker, neerbuigend over buitenlandse trainers, geciteerd in een ingezonden brief in VI nr 24B (oorspronkelijk gepubliceerd in Vrij Nederland van 3 mei 1980). "Hoe luidt dat spreekwoord ook weer? Oh ja, 'de pot verwijt de ketel dat hij zwart ziet!'" "Ik werk nog twee jaar bij FC Utrecht, dan stap ik op. Ik wil niet bij het interieur gaan horen." Utrecht-trainer Han Berger in VI nr 29. "En dan nu driemaal raden waar Han Berger momenteel zijn geld verdient?" "Dat zou het allermooiste zijn. D'r gaat een enor me stimulans van hem uit als hij bij ons mee- traint. Dan voel je meteen wat een klasse en voetbalkennis hij heeft. Ja, dat zou een goeie zaak zijn voor Ajax." Ajax-speler Dick Schoenaker in VI nr 46 in antwoord op de vraag "Zou de komst van Johan Cruijff, bijvoorbeeld als technisch directeur, een oplossing zijn?", naar aanlei ding van het slechte spel en dito resultaten van Ajax onder leo beenhakker". "Hier spreekt blind vertrouwen uit naar leo. 20 jaar later zou Aron Winter hiervan trouwens gemaakt hebben dat de spelers nog volledig ach ter de trainer staan!" "Het gaat niet best met Ajax. Ik geloof niet dat leo beenhakker de juiste trainer voor Ajax is, een trainer moet in de top gespeeld hebben, hij moet een bal in het kruis kunnen schoppen. Michels, Happel en Ivic kunnen dat." Mister Ajax Sjaak Swart in VI nr 48. "Maar leo kan een bal in het kruis lullen! Desalniettemin had Sjakie het natuurlijk wel, zoals zo vaak, goed gezien. "Wanneer er bij een club veel blessures voorko men. zet ik vraagtekens achter de trainer. Dan is de conditie niet optimaal of er wordt met ver keerde oefenstof gewerkt." Mister Ajax Sjaak Swart in VI nr 48 in reactie •••>•- - 'VS-P' op de vele blessures bij Ajax en het feit dat beenhakker dit als excuus voor de slechte prestaties aanvoerde. "Ook nu kunnen we het alleen maar volmondig eens zijn met Sjakie. Zou Co trouwens ook van deze theorie op de hoogte zijn?" 44 www.deajaxster.nl de aiax ster nr. 32

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 44