Vpu WHAT You what? (20 years ago) Als er één wereldje is dat nauwelijks verandert, is het wel het vaderlandse voetbalwereldje. De blaaskaken die 20 jaar geleden al liepen te prutsen, zijn nu nog steeds actief in het voor hen wel heel erg lucratieve voetbalwalhalla. En ook toen werden er al boude en soms ook heel goede uitspraken gedaan, die nu nog steeds niet aan kracht hebben ingeboet. DAS dook in de VI's van 1980 en behandelt op de inmiddels befaamde en veel geïmiteerde 'You what- wijze' een aantal opmerkelijke uitspraken. Lees, verbaas je en geniet! "Het gebeurde na een half uur spelen tegen MVV. Ik werd over links aangespeeld. Ging eerst een mannetje voorbij en moest om de volgende tegenstander te ontwijken, omhoog springen. Precies op dat moment komt Van der Poppe in met een sliding en tikt me tegen de enkel. Ik voel de meteen, dat er iets mis was. Mijn enkel werd dik, maar beenhakker zat langs de kant te schreeuwen, dat ik moest doorspelen. Na een minuut of tien ging het gewoon niet meer. Mijn enkel werd verschrikkelijk heet en ik kon er nau welijks meer op lopen. Vlak voor rust ben ik als nog vervangen. De volgende dag zijn er foto's gemaakt in het Lucas-ziekenhuis en bleek dat er wel degelijk sprake was van gescheurde enkel banden. Nog diezelfde zondag ben ik toen geopereerd." Ajax-speler Frank Arnesen in VI nr 1 over de kundigheid van leo beenhakker. "Die beenhakker had eigenlijk 'dr leo' moeten worden genoemd in plaats van 'don leo'." Ik heb 't dus wel. "De gebroeders philips kwamen (in 1913, red.) naar het katholieke zuiden om in eindhoven een bedrijf op te bouwen. Zelf waren ze niet katho liek, maar halfjoden." Manager van psv ben van gelder over de geschiedenis van zijn club in VI nr 22. "Dat verklaart misschien de drang van psv om altijd maar ex-Ajacieden te kopen. Als die gloei lampjes weer eens 'Joden' naar ons roepen, moeten we maar 'Halfjoden' terug gaan schreeuwen!" "Bij Ajax bespeur ik echter, dat ik een Ajacied ben geworden. Gek hé, maar er leeft iets bij die club waar je door gepakt wordt." Ajax-trainer leo beenhakker in VI nr 23. "Je zou hem nog bijna geloven ook!" "Aan de andere kant... Als je ook nog een keer als trainer in die kuip hebt gestaan, dan heb je het wel allemaal gezien in Nederland, 't Is toch nog wel een droom. Ik ben Heel mijn jeugd heb ik in de sfeer van feyenoord geleefd "Je hebt 't of je hebt 't niet. Ik heb 't dus wel." KV Kortrijk-trainer Henk Houwaart in VI nr 3 over de in zijn ogen nutteloze trai ners-opleiding. "Na die 0-6 weten ook wij het zeker: die Henkie heeft het inderdaad. (Zou hij die bont jas ook nog hebben?)" in de schaduw van de kuip geboren - op charlois. Heel mijn jeugd heb ik in de sfeer van feyenoord geleefd. Het is heel slecht om als trainer emotioneel betrokken te raken, maar tóch... Johan Cruijff heeft altijd het ideaal gehad om bij Barcelona te gaan voetballen en zo hebben de ajax sjer nr. 32 www.deajaxster.nl

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 43