dOARK~c6# Hallo dan! Met wat voor een elftal gaan we de Euro League spelen? Waar gaan we deze Euro League spe len? En in welk stadion gaan we deze spelen? Als reserve-vraag heb ik nog: met welk publiek gaan we dit doen? Want wat er overblijft is wei nig. Doe maar gewoon dan doen we al gek genoeg, is één van de Nederlandse gezegden (op dit moment kun je trouwens beter Polder League spelen). Eén voordeel heb je wel: je hoeft niet meer in de Arena te spelen. Want als je het aantal bezoekers neemt dat dan nog naar het voetbal gaat, kom je met De Toekomst aardig weg. Neem daar bij dat je daar echt gras hebt. Alleen denk ik nu wel "konden we de grasmat uit de Arena maar meenemen naar uitwedstrijden, want op die grasmat spelen we tenminste nog gelijk". Na de Scheidsrechterscommissie, Stadionver- boden-commissie, UEFA-commissie, Gras commissie, zal er voor de Euro League wel een Spelers-commissie komen. Want als ik zo kijk naar alle directeuren van Ajax, denk ik dat je met deze 22 bazen ook een aardig elftal, inclu sief reservespelers, kunt neerzetten. Ja, laten zij maar de Euro League gaan spelen. Want Ajax vergist zich echt met dit idee. Ze begrijpen maar niet dat niet de voetbalvan dalen de mensen wegjagen uit het stadion, maar zijzelf. Ze vergeten ook de hardheid in zo'n Euro League, kijk maar naar de andere Europacup-toernooien. Daar vallen ook de meeste blessures. Lekkere Amsterdamse bluf, we verlagen ons door tegen tweedehands bui tenlandse clubs te gaan voetballen. Ik ga ook nooit meer naar Ajax, als dit idee wer kelijkheid wordt. En ik denk dat ook die andere 1.000 supporters die nu nog in het stadion zit ten lekker een videobandje gaan kijken van het seizoen '94/'95. Adriaanse wil ik vanaf dit adres nog even bedanken voor het wegsturen van Sjakie Wolfs. Volgens mij heeft hij te veel naar de Bus en Big Brother gekeken en belt hij ook geregeld op om de medebewoners weg te stu ren. Ja, het voetbalspelletje wordt steeds leuker door al die nieuwe regels en verzinsels. Wij willen gewoon de regels van een paar jaar geleden. De landskampioen speelt voor de Europacup 1, de bekerwinnaar speelt Europacup 2 en de tweede en derde plaats spelen UEFA-cup. Zo wordt het ook weer spannend in de vaderlandse competi tie. Het is toch te gek voor woorden dat de num mer drie in de competitie, de Champions League kan winnen. Het is helemaal shit dat iemand die zich niet plaatst in de voorronde van de Europacup 1, rechtstreeks in de UEFA-cup komt (feyenoord). Straks begrijpen we helemaal niets meer van winnen. Je kan nu nog beter een ton met lootjes neer gaan zetten en Erica Terpstra met haar kolenscheppen de lootjes laten trekken. Geld is het belangrijkste geworden, niet de spor tiviteit. Van Praag wil terug naar de roots, maar dan wel in een Teletijdmachine. Al die samenwerkingsverbanden met hotsiknot- si-landen zijn niks. Daarom heeft beenhakker een link gelegd met Haarlem, want ook Ajax ziet na twee jaar eindelijk in dat het geld wat naar Afrika is gegaan net zo vergaat als het regen woud. Het is wel eens vaker gezegd: ga lekker in Amsterdam pleintjes aanleggen en laat daar de jeugd lekker voetballen. Zet toernooien op en scout Amsterdamse jongetjes. Volgens mij zit hier ook van alles: van Turk tot Braziliaan en er zal echt wel een talentje zitten in het opvangcen trum van Osdorp. Geen gelul dat er geen talentjes genoeg rondlo pen. Kijk even naar de Olympische Spelen waar een klein land goed in is: Sport, Sport, Sport. Genoeg geluld, we maken gelukkig nog steeds kans op de vijfde plaats van onderen en om daar te komen is op zich al een hele prestatie. Nu moeten we zien daar te blijven wat nog moeilij ker is. We zijn het trouwens zat dat de spelers, onder het motto 'ik wordt rijk en neem de sup porters in de sjeik', het vaak vertikken om voor hun poen te buffelen. Daarom moet ook het bestuur maar eens een wijs besluit nemen. Lonen omlaag en premies omhoog. Mazzel! 42 www.deajaxster.nl de a'ax ster nr. 32

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 42