DE MAKITA-BOYS - zriM spectaculaire actie van supporters FC Twente Ontwerpers van moderne voetbalstadions laten bijna niets aan het toeval over. Bij de Arena zijn we nog nauwelijks van de schrik bekomen van de kleurenpsychopaat die het stadion zijn vrese lijke binnenkant gaf. Geen "F-Side" in witte let ters op rode stoelen aangebracht, maar rustge vende oranje, blauwe en rode kleuren. De bezoeker waant zich eerder in de Mesdag-kliniek dan in een voetbalstadion. In het nieuwe Arke-stadion van FC Twente besloot de ontwerper tot een tegenovergestelde inrichting. Geïnspireerd doorzijn zondagse uit jes naar de ballenbak bij McDonalds plaatste hij felgekleurde stoelen lukraak door elkaar heen. Om gek van te worden, zo vond een groot aan tal FC Twente-supporters uit Vak P. In alle stilte formeerden zij een groep van 35 supporters die zich de Makita's noemden (naar het bekende merk schroefboormachines). Enkele weken gele den toog de groep op een vrijdagnacht naar het stadion en begon daar met een herschikking van de stoelen. Op allerlei plaatsen werden, terwijl de bewakingsdienst nietsvermoedend rondjes draaide, rode stoeltjes losgeschroefd en op de tribune van Vak P ontstond na lang doorwerken langzaam maar zeker een rood vak van 488 rode stoeltjes. Alle losgeschroefde stoelen werden als het ware getransplanteerd naar een nieuwe bestemming. oprukkende commercie bij FC Twente. Supporters verwijten de club te weinig respect te hebben voor de traditionele rode FC Twente- kleur. De smartie-indeling van het stadion dient louter om het stadion voller te laten lijken als het niet is uitverkocht. De Makita's hebben de bal nu bij de club neer gelegd en gaan er vanuit dat de rest van het sta dion een vergelijkbare behandeling zal onder gaan. Algemeen directeur Van Dommelen betreurt de nachtelijke actie van de fans. "Als ze vooraf bij ons waren gekomen, hadden we kun nen overleggen. We staan open voor wensen van alle supporters", zegt Van Dommelen. Hij geeft aan dat het managementteam van FC Twente heeft besloten vooralsnog de "stoelen dans" niet ongedaan te maken. Voor supporter Bas gaat het allemaal nog niet ver genoeg. Hij zou het liefst zien dat er op een met rode verf in gras gespoten Twents ros wordt gespeeld, of nog beter: op volledig rood geverfd gras. Kans op revanche? Wat ons betreft is de actie van de Makita's de meest geslaagde ludieke supportersactie van dit jaarmaar toch liggen er kansen de Tukkers nog te overtreffen. Graag geven wij de Ajax-supporters een tip, maar eigen initiatief blijft altijd mogelijk. Toch was een kleine groep niet tevreden en opnieuw werden de schroefboormachines opge laden. De volgende nacht toog men ijskoud weer naar het stadion, dit keer om een grote letter P met witte stoeltjes tegen de rode achtergrond aan te brengen. De actie moet gezien worden als een ludieke, maar wel met een serieuze boodschap tegen de foto: fanzine Red is the Color DAS Tip: Vervang de foeilelijke opgang door een nieuw verlicht bord met "F-Side" in mega-letters. Zo mogelijk worden de negen ronde ramen uitge- bikt tot Davidssterren. Benodigdheden: takelwagen, alpinistenuitrus ting, drilboren, betonboren, glas. Succes, de actie loopt tot 31 december 2000. v*: w kak oik &y. ril!

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 41