LAUSANNE SPORTS 1 AFC AJAX 0 DONDERDAG 26 OKTOBER, 19.00 UUR Mazonni (37) Aantal Ajacieden: 300 Hoogste punt: De toppen van de Zwitserse Alpen foto: Hans "Komen jullie helemaal vanuit Nederland om een nederlaag van Ajax te zien?", vraagt een Zwitser tijdens een plaspauze langs de Zwitserse auto baan. Vroeger kon je je dan afvragen waar de goede man het in hemelsnaam over had, tegen woordig ligt dat toch iets anders. Zonder ant woord te geven gaat de reis verder naar Lausanne, de 'Olympische' stad op de heuvels aan het meer van Geneve. Architectonisch ziet het er allemaal wel leuk uit in Lausanne, maar voor de rest valt er over de stad niets noemenswaardig te vermelden. Of het moeten de massaal aanwezige junks en zwer vers zijn, wat dat betreft kan Lausanne aardig wedijveren met Amsterdam. 's Avonds dan de wedstrijd in het Stade Olympique, een stadion zoals we dat kenden van Roda JC. Door een Zwitserse dame wordt, met foto: Hans een heerlijk smeuïg Frans/Zwitsers accent, de opstelling der beide elftallen in het Nederlands bekend gemaakt. De Blue-White Fanatic Kop van Lausanne Sports heeft bij de opkomst van de teams zowaar nog een mini-choreografietje in petto door biauwe en witte platen karton boven hun hoofd te houden. Ajax begint gretig aan de wedstrijd en ikedia wurmt zich een aantal keren behoorlijk door de Zwitserse defensie. Na een kwartier is de Ajax-storm echter alweer geluwd en begint Lausanne zich meer met het spel te bemoeien. In de 37e minuut verslikt Andre Bergdolmo zich dan en geheel volgens de tradi tie van de laatste weken komt Ajax met 1-0 ach ter door een treffer van Mazzoni. Na de rust bakt Ajax er ook weer niet veel van, de weinige redelijke tot goede kansen worden verprutst. De toch al minimale sfeer in het Ajax- vak is inmiddels tot het nulpunt gedaald. Zelfs de rode kaart van Pipo wegens natrappen in de 77e minuut kan de gemoederen niet beroeren en na een onemanshow van enkele minuten verlaat Pipo het veld. Ajax lijkt nog een slotoffensief in te zetten, maar niemand gelooft er meer in. Terecht, want na het eindsignaal viert Lausanne Sports uit bundig de overwin ning. Fred Grim laat in woord en gebaar dui delijk merken het niet eens te zijn met de verwensingen die hem vanuit het Ajax-vak ten deel vielen, de rest van de spelers loopt plichtmatig een meter- tje of 20 vanuit de middencirkel naar de Ajax-aan- hang. Weinigen maken dit moment trouwens nog mee, het merendeel is al onderweg naar auto, bus, vliegtuig of trein om de terugreis conform het vooraf gegeven reisadvies te aanvaarden. TNT 40 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 32

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 40