REDACTIE ~o c O ra Nu de competitie alweer een aardig eind op weg is, weten we eigenlijk nog steeds niet waar Ajax staat. Slechte wedstrijden wisselen zich af met goede en het groeiproces is duidelijk in gang gezet. In ieder geval houdt Co zich aan de uitgestippelde koers, met veel jeugd en aanvallend voetbal. Waar Ajax soms drie keer per week aan de bak moest, daar kon feyenoord op zijn dooie gemak eenmaal in de veertien dagen zijn wedstrijd spelen. Hierdoor valt geen touw meer vast te knopen aan de stand op de ranglijst. Is het nou echt zo moeilijk om alle wedstrijden een beetje gelijk te laten lopen? Het is toch niet te verkopen dat Ajax op een gegeven moment al acht wedstrijden heeft gespeeld en feyenoord bijvoorbeeld maar drie? Te gek en te belachelijk voor woorden. In ieder ander land is zoiets ondenkbaar, dit kan blijkbaar alleen in Nederland. Wanneer wordt de KNVB eens wakker? Erg wakker zijn ze toch al niet in Zeist want nog steeds wordt er door een aantal clubs gesjoemeld met kaarten voor de bezoekersvakken. Afgelopen zomer heeft de KNVB per stadion, afhankelijk van de totale capaciteit, aangegeven hoeveel uit-bezoekers toegelaten moeten worden. Heerenveen en Willem II hebben zich hier weinig van aangetrokken en stellen respectievelijk 600 en 450 plaatsen te weinig beschikbaar. FC Utrecht maakt het nog bonter. Zoals algemeen bekend heeft de Galgenwaard en totaal capaciteit van 14.000 plaatsen, hiervan moeten er 1000 aan de tegenpartij ter beschikking worden gesteld. Plotseling beweert FC Utrecht dat er, vanwege een verbouwing, nog maar 13.000 toeschouw ers in het stadion passen. De Galgenwaard komt hierdoor stomtoevallig net in een lagere klasse uit, waardoor er geen 1000 maar slechts 600 plaatsen aan de bezoekers afgestaan hoeven te worden. Een schandalige truc waar zowel door de O FA als de SVA terecht tegen is geprotesteerd. De KNVB doet alsof haar neus bloedt en staat hiermee oogluikend toe dat de eigen regels worden overtreden. Regels zijn er ook in Gent door de plaatselijke autoriteiten overtreden voorafgaand aan de wedstrijd tegen KAA Gent. Door lukraak en zonder enige aanleiding 90 supporters op te pakken hebben de Gentse politie en de rijkswacht zich onsterfelijk belachelijk gemaakt. Terecht dat Ajax hierover een unieke klacht tegen de organisatie heeft ingediend, maar blijkbaar zijn ze in Gent sneller in het oppakken dan in het antwoord geven. Volgens Michiel Menting weet Ajax nog steeds niet waarom deze support ers door de politie zijn opgepakt en vertikt de burgemeester het om te antwoorden. Wordt waarschijn lijk vervolgd. Goed nieuws is er te melden voor de bierliefhebbers. De echte bierdrinkers zullen inmid dels wel hebben gemerkt dat er eindelijk een 'normale' smaak zit aan het getapte bier. Het alcoholver bod is opgeheven naar aanleiding van verschillende gesprekken tussen Ajax en een supportersdele gatie. Lachende gezichten derhalve op de tribunes bij Ajax-Roda JC (zie foto op pagina 2). Helaas zal dit niet gelden voor de risicowedstrijden, waar het evenementenbier weer getapt zal worden. Proost! Ook is bij het overleg tussen Ajax en supporters bereikt dat er een Supporters Advies Commissie tot stand is gekomen. Lees voor nadere informatie het OFA-nieuws. De Euro League heeft de gemoederen aardig beziggehouden. Na de eerste protesten haastte Michael van Praag zich om uitleg te geven in de daarvoor beschikbare bladen. Het lijkt er inmiddels op dat alle plannen gedoemd zijn om te mislukken omdat de UEFA er geen heil in ziet. Voorzitter van raay van psv had de moed al opgegeven, maar vlak vóór de deadline van dit nummer (30 oktober) is gebleken dat de plannen door de initiatiefnemers toch doorgezet zullen gaan worden. Ze zijn er kennelijk van overtuigd dat de UEFA overstag zal gaan omdat Ajax, net als psv en feyenoord, toch niets meer te zoeken heeft in de vaderlandse competitie. Voorlopig is daar op de huidige stand van de ranglijst niets van te zien. Indien Ajax er in slaagt een jaar niet te winnen in een uitwedstrijd, zal de redactie een lev ensgrote taart aan de selectie overhandigen om dit heuglijke feit te vieren. Hopelijk zal er eens geluis terd worden naar de supporters, die de Euro League bij voorbaat al niet zien zitten. We zullen er later ongetwijfeld op terug komen. Wat valt er verder in deze DAS te lezen? Op de middenplaat een uniek project voor de handige sup porter waarbij het goed lezen van de handleiding op pagina 25 noodzakelijk is. Dat Telstar het onder leiding van Simon Kistemaker het op dit moment aardig doet in de Toto-divisie is ook Van Eunen niet ontgaan, hij laat zijn licht erover schijnen in de rubriek 'Voetbal in de marge'. DAS gaat even terug in de tijd met een speciale You what van 20 jaar geleden en ook de rubriek DAS is voor/tegen is weer uit de kast gehaald. Bij het ontstaan van DAS was dit een vast artikel en in de vier jaar dat dit fanzine nu bestaat is hetgeen waar we voor of tegen zijn nog steeds veelal van kracht. Naast de vaste rubrieken staan er nog diverse opmerkelijke artikelen in dit nummer. Veel leesplezier! de ajax ster nr. 32 www.deajaxster.nl 3

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 3