AFC AJAX 4 RODA JC 2 Vitesse-speler de bal nog voor, Berg en Dal staat te pitten (hij had toch al zijn dag niet) en hoppa: weer 1-0 achter. Ajax speelt met een verkapte 5-3-2 opstelling. Vijf verdedigers, jagen heeft dus geen zin. Vitesse heeft bij de opbouw steeds een mannetje over. Machteloosheid is troef bij Ajax. Ajax speelt zonder vleugels. Van der Gun is dat niet, en Pipo, ja wat moet ik daar nog over schrijven? En: speelt Jesper alleen nog maar voor Denemarken? Alleen Machlas is scherp, dat bewijst hij met de gelijkmaker die eigenlijk, net als tegen Heerenveen, uit de lucht komt val len. Na de rust komt Ajax goed uit de startblokken. Na de 1-2 (penalty van Kiwoe) hopen we op meer. Dan beslist, zoals al eerder gememo reerd, Jol de wedstrijd. Geen tweede penalty, maar wel een discutabele vrije schop voor Vitesse, randje 16. De bal lijkt houdbaar maar gaat er toch in. Machlas wordt uit de wedstrijd geschopt, Van der Gun gaat de spits in De 3-2, weer uit een dood spelmoment is een logisch gevolg. Oefenen we wel eens op dode spelmomenten, Co? Daarna krijgt Winter dé kans op 3-3. Hij schiet de bal in op de manier waarop hij tegen Vitesse speelde: zeer, maar dan ook zeer zwak. Tip van Opa Spoor voor Winter: ga op 1 januari lekker meehuppelkut- ten met de Oud-internationals tegen KHFC, dat tempo hou je misschien nog wel vol. Adriaanse verklaart na de wedstrijd dat hij wel werklust gezien heeft (mag ook wel zeg!), maar dat er een hoop fout is gegaan. Hij heeft zich nu al ingedekt tegen een nu al desastreus seizoen. Vorig seizoen ging het slecht, dit sei zoen gaat het voorlopig slechter dan slecht. Na vandaag is de competitie al zo'n beetje afgelopen. Misschien is er nog een (klein) kansje op een UEFA-cup plaatsje. VRIJDAG 20 OKTOBER, 20.15 UUR Galasek (16), Chivu (36) Van der Vaart (64), Hosé (86) Van der Luer (73), Tchoutang (90) Aantal Ajacieden: 33.000 Hoogtepunt (en dieptepunt): Echt bier! Als vervanger van Opa Spoor was Mokumman al een uur voor de wedstrijd aanwezig. Er zou weer echt bier geschonken worden en dat wilde hij maar wat graag in grote hoeveelheden con sumeren, anders zou die jarenlange strijd voor niets geweest zijn. Bovendien zou in zwaar aan geschoten of zelfs dronken toestand het spel ook wel iets beter te pruimen zijn. Juist dan zul je altijd zien dat er ineens een heel redelijke wedstrijd uit de hoge hoed wordt geto verd. Nou had Mokumman, voor zover hij dat nog kon volgen, ook niet de indruk dat Roda tot op het randje en erover wilde spelen zoals Vitesse dat een week geleden deed. Ajax slaagde er zelfs in een paar échte doelpunten te maken. De afgelopen weken werd er eigenlijk alleen ges coord uit spelhervattingen. Het bier smaakte Mokumman zo goed dat hij het tijdens de rust opnieuw op een zuipen zette. Omdat Mokumman al heel lang geen bier meer gedronken had bij een voetbalwedstrijd, bleek dit iets teveel van het goede. Kokhalzend stormde hij het toilet binnen om vervolgens zijn maagin houd over de vloer uit te storten. Het leek hem maar het beste nu zo snel mogelijk de Arena te verlaten... Vanwege een treinvakantie heeft Opa Spoor de wedstrijden Ajax-Roda en Lausanne-Ajax niet kunnen bijwonen. Het beschrijven van deze wedstrijden is daarom door gastsschrijvers overgenomen. Dus als je ineens lovende woorden over Pipo leest, dan weet je waaraan dat ligt. de ajax ster nr. 32

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 39