of acht?). En als je dan zegt dat je elke keer eerst een paar uur moet rijden (heen en een paar uur terug) dan zijn er nog mafkezen die durven te beweren dat je geen echte fan bent en alleen maar boer. Ja ja, maar die boeren nemen wel een seizoenkaart van zo'n 600 piek, rijden per wedstrijd 200 km heen en 200 km terug en dan ook nog een vrije (halve) dag nemen? Ergens houdt het op natuurlijk. Daarbij komt de tactiek dat je eerst moet betalen terwijl je inderdaad nog niet eens weet wanneer er wordt gespeeld! Nou dit moest me effe van het hart, natuurlijk wens ik iedereen dit seizoen toch veel voetbalplezier en dat we met Co (en Sjakie op de tribune) weer langzaam terugkeren naar de echte top. Groet, "Ouwe", ex-vak 408. Van Gaal Louis van Gaal, leo beenhakker and Frank Rijkaard staan voor de troon van God. God kijkt ze aan en zegt: "Voordat jullie de hemel in mogen of een plaats naast mij in mogen nemen, moeten jullie eerst vertellen waar jullie in gelo ven." Eerst begint beenhakker, don leo kijkt God in de ogen en zegt: "Ik geloof dat voetbal het voedsel des levens is, voetbal brengt zoveel mensen zoveel plezier, van de sloppenwijken van Sao Paulo tot de villawijken in Chelsea. Ik heb mijn leven gewijd aan het overbrengen van dit plezier aan alle mensen ter wereld." God kijkt op en biedt beenhakker een plaats links naast hem aan. Dan is het de beurt aan Frank Rijkaard. Rijkaard recht zijn borst en zegt: "Ik geloof dat moed, eer en passie de fundamente le dingen in het leven zijn en ik heb mijn hele loopbaan ais speler deze drie fundamenten uit gedragen in mijn spel." God, geëmotioneerd door Rijkaards speech, biedt hem een plaats aan zijn rechterhand aan. Uiteindelijk komt God bij Van Gaal terecht en vraagt ook hem: "Waar gelooft u in, meneer Van Gaal?" "Ik geloof', zegt Van Gaal, "dat u in mijn stoel zit." Tuan Dellüf Bobby FOREVER! Ik zag zondagavond het programma Sport aan Tafel met die gast van VI, Johan Derksen. Deze vond het belachelijk dat er een uur durende documentaire is gemaakt over onze Bobby Haarms. Daarnaast deed hij nog een beetje denigrerend over Bobby, in de trant van: "Ach het is maar een hersteltrainer geweest", etc. Laat die Derksen lekker wegrotten in De Goffert en zijn bek houden over Bobby. Buitenstaanders weten niet dat Bobby een legende is, een Ajacied die in zowel goede als slechte tijden zijn 36 club trouw is gebleven. Maar het belangrijkste: het is een jongen van het volk. Daarom is en zal hij altijd razend populair blijven bij de supporters. Afgelopen zondag was-ie ook in het uitvak van Vitesse en gewoon gekomen met het veevervoer ofwel de combi. Dat hij het gedurende de wed strijd drukker had met het zetten van handteke ningen op de omwisselbiljetten dan met naar de wedstrijd zelf kijken, bewijst wederom zijn enor me populariteit. Bobby voelt zich nergens te groot voor, dit gebeurt helaas niet veel meer in die idiote voeltbal-schijnwereld van tegenwoor dig. Spelers en trainers zien de supporters amper staan en ze krijgen klauwen vol met geld. Het mooiste en ontroerenste moment van die documentaire was dat Bobby in een half afge broken De Meer stond, op een herfstachtige dag. Je zag aan hem hoe pijn het deed, dat dit Ajax- Mekka werd neergesabeld door de slopersha mer. Iedere Ajacied die dit zag, voelde met hem dit pijnlijke beeld. Elke thuiswedstrijd tegenwoor dig realiseer je je hoe uniek Ajax vroeger was, niet alleen De Meer maar ook de culltuur binnen de club. Je realiseert dan tevens dat dit nooit zal terugkomen, helaas is dit een hard gegeven. Maar gelukkig zijn er nog mannen ais Sjakie W., Sjakie S. en Bobby H., die die unieke sfeer toch nog enigszins uitstralen. Mannen ik hoop dat jul lie nog lang bij ons zijn!!!! Shalom, David Perola. Gefeliciteerd Beste DAS, Als ik het mij goed herinner, dan was het giste ren (9 oktober) exact vier jaar geleden dat de eerste DAS uitkwam (voor Ajax- Willem II 3-0). Hierbij wil ik jullie dan ook van harte feliciteren met dit jubileum. DAS heeft zich ontwikkeld tot een fanzine dat zich moeiteloos kan meten met de fanzines van de andere grote clubs in Europa, met name die van de Engelse clubs. Ga zo door! Jullie vormen momenteel de ziel van de fanatie ke supporterskern van Ajax. Het enige houvast in (sportief gezien) zware tijden! Klasse! We ver wachten wel 3.500 gebakjes op Zuid binnenkort (met servetjes graag). Groeten, Rodger Lahr. Naschrift redactie: We hebben het gepro beerd, maar helaas: alles werd in beslag genomen! Euroleague V: "Ga je dinsdag nog naar Helsingborg?" "Man, met de vtiegcombi voor maar €420!" A: "Mwoahh, 'k zie nog wel. Lengte, vak F www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 32

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 36