Redactie DAS Postbus 4097 2003 EB Haarlem pi_alfa@euronet.nl "Klantenservice?" Beste DAS, Afgelopen donderdag (28 sept.j.l., red.) was ik met een maat van me en zijn pa naar de thuiswedstrijd tegen KAA Gent gegaan. Eenmaal bij de poorten aangekomen doe ik mijn seizoenkaart door de kaartjescontrole, maar ik kreeg een rood lampje en mocht dus niet naar binnen. Pas toen het voor de twee de keer niet lukte, drong het pas tot me door dat ik natuurlijk helemaal niet binnenkom met mijn seizoenkaart maar dat ik het aparte kaart je nodig had. Maar ja, zo dom als ik was, had ik er gewoon totaal niet aan gedacht en dus lag mijn kaartje gewoon thuis in de brieven- standaard en kwam ik het stadion niet in. Ik baalde natuurlijk enorm, maar er zou toch wel iets te regelen vallen dacht ik bij mezelf. Ik ging naar de hoofdingang, legde de situatie uit en de steward zei dat het wel goed zou komen. Ik moest alleen effe meelopen naar de balie en het daar even navragen. De steward loopt met me mee naar de balie, ondertussen zei hij nog dat het ook weieens voorkomt dat kaart jes gestolen worden voor het stadion en dan is er ook een oplossing voor, dus het zal wel lukken. Aan de balie mijn verhaaltje gedaan, met vermelding van het niet onbelangrijke feit dat het kaartje met mijn seizoenkaart gekocht is, op mijn eigen stoel en dat op mijn seizoen kaart mijn pasfoto staat (makkelijk te identifi ceren dus). Het antwoord van de chagrijnige jongedame achter de balie: "Nee, sorry dat zal niet lukken", "maar u kunt altijd nog een nieuw kaartje kopen"Ik balen natuurlijk en uiteraard zou ik niet nog een kaartje kopen, ik had tenslotte al betaald voor mijn kaartje. Vlak voordat ik nogal boos weg wou lopen, dacht ik aan de "barcode" op je kaartje waar boven allemaal getalletjes en nummers staan. Ik zeg dus tegen haar: "Als ik nu effe naar huis bel en die unieke code doorgeef dan moet het met zo'n miljoenen-computersysteem toch na te gaan zijn dat ik het kaartje gekocht heb en dat dat kaartje nog niet afgestempeld is". Het antwoord luidde: "Nee sorry, dat zal niet lukkenNou vraag ik me toch wat af: een kaartje dat je koopt met je seizoenkaart voor je eigen stoel, moet toch door middel van het dure computersysteem te traceren zijn? Zeker als je dan ook nog je seizoenkaart afgeeft waar bovendien je pasfoto op staat. En hoe zit het met die code op je kaartje? Dat is uniek voor elk kaartje en zo'n code kan je onmogelijk effetjes verzinnen. Dus ik zou zeg gen: voer die code op de computer in en je krijgt alle gegevens van de koper, check die met de seizoenkaart+foto en het bewijs van aanschaffen (en dat het kaartje nog niet gebruikt is) is toch geleverd? Maar nee hoor, dit alles is niet mogelijk! Maar trap je gvd tegen een stoeltje dan weten ze je zo te vinden en heb je een stadionverbod aan je broek han gen!!!! Mazzel, MarkJ Kakkerlakkenplaag Beste redactie, Misschien is het niets maar ik dacht eraan om het toch maar even te melden. Afgelopen zater dag ben ik als echte, maar redelijk rustige fan (sorry), op weg naar het Ajax-stadion overval len, of beter gezegd aangevallen, door een stel feyenoord-aanhangers. Ik moest dit keer van de andere kant van het land komen en onderweg hees ik mij (wederom sorry) in mijn nieuwe Ajax- shirt. Mijn vrouw en mijn twee jongens zaten ook in de auto dus het zag er voor niemand bedrei gend of uitlokkend uit, zeker niet omdat mijn kin deren nog maar 1 en 3 jaar oud zijn. To the point nu: ter hoogte van station Ganzenhoef liep een aantal van deze kakkerlakken aan de andere kant van de straat en zag mijn rood-witte shirt. We konden ze in eerste instantie nog ontwijken maar 25 meter verder moesten we stoppen voor een rotonde. Dit was aanleiding voor één van die gasten om dus naar de auto te rennen en om mij er proberen uit te trekken. Na wat trap pen over en weer wist mijn vrouw de deur op de centrale vergrendelaar te krijgen en zo konden we dit tuig toch nog afschudden. Ik heb verder 34 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 32 de redactie behoudt zich het recht een brief in te korten. de mening van de schrijver hoeft niet de mening van de redactie te zijn.

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 34