31 "Met leo beenhakker en Arie van Eijden hebben we al twee directeuren aangesteld die dicht bij het publiek staan." Michael van Praag in VI nr 38 van 20 septem ber 2000. "Laat leo maar niet té dicht bij het publiek gaan staan, je weet maar nooit "Vanaf nu als we psv horen, denken we maar aan één ding: ZWEMMEN." Prins Willem Alexander in Sydney, sprekend voor het NOS-journaal van 23 september 2000. "Inderdaad, die mannen van gerets moeten dat wel aankunnen: zonder begeleiding Het Kanaal overzwemmen." "Ook Roy is van plan uit zijn graf te herrijzen. In Nederland welteverstaan. Alle eredivisieclubs, op twee na, mogen naar zijn gunsten dingen. "Van RBC word ik niet vrolijk en feyenoord kan ook niet. Fantastische club hoor, maar dat kan ik niet maken. Ik ben Ajacied."" Bryan Roy in Johan nr 2 van oktober 2000. Zoiets heet zelfrespect leo. En dan zat jij niet eens in de uitzichtloze situatie waarin Bryan Roy nu zit." "Zo moet het in de toekomst worden: zaterdag avond lekker naar Haarlem kijken en zondag naar Ajax." De kersverse Haarlem-trainer Heini Otto in het Haarlems Dagblad van 16 oktober 2000. "Speelt Ajax dan nog wel eens op zondag, Heini?" "Hij wordt gezien als een leugenaar, een oplich ter en een verrader." Peter Goedbloed in het blad News.nl op 20 oktober 2000 over de transfer van Figo van Barcelona naar Real Madrid. "Daarom ben jij juist de aangewezen persoon om nu een Real Madrid-fanclub op te richten. Peter!" Euro League - special "Wat heeft het voor gevolgen voor supporters die meewillen naar uitwedstrijden? Dat weten we allemaal nog niet precies." Michael van Praag in VI nr 38 van 20 septem ber 2000 over door hem gestelde vragen inge val er in de Euro League zou worden gespeeld. "Nou, wij wel hoor. Die moeten zich scheel beta len en zullen nog maar zelden meegaan. Maar dan ben je het supporters-probleem tenminste ook gelijk kwijt!" "De UEFA heeft een positieve grondhouding." Michael van Praag in VI nr 38 van 20 septem ber 2000 over de Euro League. "Hé, eens even bij de UEFA nachecken of dit wel zo is. Na ze op 4 oktober gemaild te hebben, ont vingen we op 12 oktober 2000 het volgende ant woord: "UEFA does not support proposals for clubs to form 'breakaway' leagues based on non-participation in domestic competitions". De uitspraak van Michael zullen we maar als een verspreking beschouwen. "Uiteindelijk zal een nieuwe competitievorm alleen kans van slagen hebben als de supporters er warm voor lopen." Herman Poos, manager communicatie van de KNVB, in een aan voetballiefhebbers gerichte mail naar aanleiding van de mailactie van 4 oktober 2000 tegen de Euro League van die zelfde voetballiefhebbers. "En zo hoort het. Bravo KNVB! En nu wel die poot stijf houden, hoor!" "Zo staat vast dat er een promotie/degradatiere geling komt en dat de beste clubs uit de Euro League in de Champions League zullen uitko men." Rob Jansen, spelershandelaar en initiatiefne mer van de Euro League, in Nieuwe Revu nr 42 van 11 oktober 2000. "Voor hem staat dat al vast. terwijl de UEFA nog van niets weet en zelfs Van Praag nog steeds zegt van niets te weten. Wat een eng mannetje, die Jansen!" "Het wordt heel veel reizen voor de voetballers. En natuurlijk voor de supporters. Maar ik zie het probleem niet zo. Naar Barcelona vlieg je in twee uur, dat is even lang als met de bus naar Groningen. Pay-per-view gaat een grote rol spe len, reisbureaus zullen met speciale, aangepaste tarieven voor supporters komen." Rob Jansen in Nieuwe Revu nr 42 van 11 okto ber 2000. "We zien het al voor ons: voor vier tientjes met roever heen en weer naar Barcelona. "Ik begrijp het argument van de supporters heel goed, dat ze niet meer naar uitwedstrijden kun nen, maar als bestuurder van deze club heb ik de plicht mee te gaan in de ontwikkeling." jorien van den herik in VI nr 42 van 18 oktober 2000. "Nou begrijpen we pas waarom hij 'de Stalin aan de maas' wordt genoemd! de ajax ster nr. 32 www.deajaxster.nl

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 31