i "Het is nu echt de hoogste tijd dit zooitje te eli mineren. Gewoon zeggen: oprotten allemaal." leo Beenhakker in De Telegraaf van 2 febru ari 1999 naar aanleiding van de rellen van de feyenoord-supporters in leverküsen. "Niet alleen zeggen, ook doen. Dat lijkt ons een mooie taak voor leo zelf. Michael of Arie, zet hem aan het werk!" "Het is toch volstrekt belachelijk dat je met een lijfwacht naar een wedstrijd moet. En het ergste heb ik nooit verteld omdat ik bang was dat ik mensen op een idee zou brengen. Maar daar stonden ze opeens hè, in de sporthal, 25 F- Siders, schreeuwend en joelend tijdens mijn basketbalwedstrijdje op zaterdag. De enige privé-uiting die ik mezelf nog permitteerde. Daar baalde ik zo ongelooflijk van. Dat heb ik die gas ten zo kwalijk genomen." Frank Kales in Sportweek van augustus 2000. "Het is ook nooit goed, kwamen we 'm aanmoe digen en is hij nog niet tevreden. "In bijna elke wedstrijd zie je spelers uit- of weg glijden. Vaak loopt het goed af, maar soms niet. Gronkjaer was al een keer de klos, Machlas. Het is geen toeval, ledereen weet dat. Alleen: er ver andert niets." Ole Tobiassen in Sportweek nr 36 van 5 sep tember 2000 over het Arena-gras, de veroor zaker van zijn blessures. "Eén ding is duidelijk: we moeten een goede grasmat hebben. Kan dat niet in de Arena, dan maar ergens anders in Amsterdam. Wie neemt er nu eens het voortouw bij Ajax? De directeur? De voorzitter? De ledenraad? De technisch- directeur? De Raad van Commissarissen? Of moeten de supporters het soms weer doen?" "Die wedstrijd kwam voor ons te vroeg. We had den een moeilijke voorbereiding met komende en gaande spelers en na vijf weken moesten we aan de bak." bertje van marwijk in VI nr 38 van 20 septem ber 2000 over de uitschakeling in de voor ronde van de Champions League door Sturm Graz. "bertje bertje toch, je mag niet jokken. Over welke komende spelers heb je het dan? Er is helemaal niemand gekomen, althans niet als basisspeler. En als de voorbereiding te kort was, dan moet je toch echt de hand in eigen boezem steken en had je gewoon eerder moeten begin nen. "Nog steeds zijn er momenten dat ik me bij RBC gewoon verveel in het doel." RBC-doelman Sieb Dijkstra in VI nr 38 van 20 september 2000. "Na een tegendoelpunt kan je inderdaad niet veel anders dan wachten op de volgende, dan slaat de verveling snel toe. "Organisatorisch en financieel hebben we de zaken prima voor elkaar". Michael van Praag in VI nr 38 van 20 septem ber 2000. "Zeker, vooral financieel gaat het prima. Zo prima dat er onlangs een winstwaarschuwing moest worden gegeven! En organisatorisch, daar komen we in het volgende stukje op terug!" "Ik word nog voortdurend aangesproken op de dingen die niet goed gaan. Supporters zeggen nog steeds: 'Van Praag, het is jouw schuld'. Terwijl ik op de derde rij zit en pas ingrijp op het moment dat de directie haar werk niet goed doet." Michael van Praag in VI nr 38 van 20 septem ber 2000. "Maar beste Michael: als de dingen niet goed gaan, heeft de directie haar werk niet goed gedaan. En heb jij dus klaarblijkelijk niet inge grepen en je werk niet goed gedaan. Het is inderdaad allemaal wat ingewikkeld op die manier, maar dat is de hele organisatievorm die Ajax gekozen heeft. Gelukkig wordt die door jezelf als 'primagekenmerkt!" 30 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 32

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 30