The "other" side ossa dei Leoni *X**iv"x' "La Aan sfeerreportages is in DAS geen enkel gebrek, maar waar de standaard verslagen vrijwel uitsluitend 'onze' kant van het verhaal belichten geeft 'The Other Side' een ooggetuigeverslag van wedstrijden tégen Ajax, belicht en geschreven vanuit het per spectief van onze tegenstanders. Hoe voelt de tegenstander zich als hij zich in óns hol van de leeuw begeeft, welke contacten zijn er onderling geweest, wat vonden zij van de sfeer bij het Ajax-publiek en wat vonden ze van ons stadion en van ons team? In deze eerste bijdrage wordt verslag gedaan van de ontmoeting tussen Ajax en AC Milan op 24 mei 1995, voor de meeste DAS-lezers nog altijd één van de absolute hoogtepunten uit hun supportersleven. Om een niet al te eenzijdig beeld te krijgen is contact gelegd met diverse supportersgroeperingen van Milan (Het AC voor de naam wordt altijd weggelaten want er is maar één Milan!). De grootste bijdrage is geleverd door Stefano, één van de 'aanvoerders' van de vermaarde Fossa dei Leoni. Verdere medewer king hebben verleend Angelo (Inferno Rossonero), Brigate Rossonero en anderen. Wenen waar we omstreeks 10 uur 's-morgens aankwamen. Hier werd direct het grote parkeer terrein voor het stadion ingenomen. Wat volgt is een verslag dat in zijn oorspronke lijke vorm is gepubliceerd in de DAS van de FdL (www.fdl.it): n. 15 - 28 rnaggio 1995 Cover van 'DAS' van FdL uitgave mei '95 Vertrek Na een maand van organisatie en voorbereiding ver zamelden wij ons op onze vaste opstapplaats Punto Venezia vanwaar we met 15 speciaal voor Fossa dei Leoni supporters gere serveerde bussen zouden vertrek ken. Op het ver trekpunt heerste grote chaos, maar na ongeveer een uur was de hele groep, gevolgd door talloze bus jes, campers en auto's op weg naar d aiax ster nr. 32 www.deajaxster.nl 19 Choreografie Het grootste deel van de supporters ging op weg naar de stad maar een groep van zo'n 25 man moest direct naar het stadion om daar onze enorme choreografie voor te bereiden. Met het bestuur van Milan was afgesproken dat het geen enkel probleem zou zijn om hiervoor het stadion binnen te komen. De choreografie is volledig gefinancieerd door de FdL aangezien Brigate Rossonero organisa torische problemen kende op dat moment en wij aan onze stand verplicht waren toch iets te orga niseren. Om toch een mooie show te kunnen geven, is de gehele choreografie tot de laatste cent door FdL-supporters betaald zonder enige sponsoring van de club. De choreografie was als volgt ingedeeld: 1e ring: één gigantisch spandoek met opschrift: "FdL. WIEN 95"; 2e ring: twee grote vlaggen, één met het logo van de Fossa (een grote leeuw) en een tweede vlag met het clublogo van Milan; Choreografie in het stadion

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 19