f van Eunen gaat diep door mr. Ed Ad van Eunen Het nut van leo "Arie van Os heeft veel voor Ajax betekend, maar dat wil nog niet zeggen dat hij ook een klassevol bestuurder is" Geheel toevallig moest ik een week of drie gele den denken aan Tarik Oulida. Of beter gezegd: geheel toevallig was dat niet. Het was net na de oerharde welhaast Michelsachtige ingreep van Co Adriaanse op de routiniers Arie Winter en Richard Witschge en na een nog immer voort durende, imponerend trieste reeks. NEC, Sparta, AZ, Heerenveen en 'fietstasse' hebben we wat puntjes bezorgd. En met, op het moment dat ik dit schrijf, uitwedstrijden tegen Willem II en psv en het thuisduel tegen Roda JC in het vooruitzicht, lijkt het erop alsof we tegen de De Graafschap gaan strijden om niet nog verder af te zakken in het rechterrijtje. Hoewel Co alle reden had om in te grijpen na al het lamzakken van de heren, kunnen er ook vraagtekens wor den geplaatst bij de wijze waarop didacticus Adriaanse de vedetten coacht. Om de één of andere reden zijn de heren met geen drilboor meer te motiveren. Helemaal knetterwous word ik ervan. Enfin, onze collega's van de VI moes ten blijkbaar ook aan één van de grootste talen ten van Ajax denken en brachten een bezoekje aan de door het publiek vergeten vedette in Japan. Tarik speelt daar wekelijks de pannen van het dak en lijkt een stuk volwassener te zijn geworden. In mijn optiek had de zo typische Ajax-speler met de verslaggevers gewoon mee terug kunnen vliegen, met een vet contract in zijn handen gedrukt. Zouden Arie van Os en leo beenhakker dan niet stiekem incognito mee zijn gereisd? Zou wel top zijn: Van Os die Tarik Oulida terug naar huis brengt als zijn afscheids- kadootje. Als goedmakertje van zijn opeensta peling van onjuiste beleidsbeslissingen na het Van Gaal-tijdperk. Van Os heeft natuurlijk veel voor Ajax betekend, maar dat wil nog niet zeg gen dat hij ook een klassevol bestuurder is. Vooral het niet verkopen van de broertjes De Boer plaatste toenmalig trainer Olsen in een onmogelijke positie. In plaats van de poen te pakken en goed te investeren werd toen onno dig een jaar verspeeld. En de gevolgen zijn nog steeds merkbaar. Horkerig moralistisch gedrag in een voetbalwereld die steeds meer is gaan draaien om goede contacten met de spelersma kelaars. En die lijken niet echt meer aanwezig bij Ajax. Anders kan ik het niet verklaren dat op dit moment talentvolle Nederlandse voetballers de naam Ajax niet eens meer noemen, laat staan dat ze nog bij ons willen komen voetbal len. Een speler verzint echt niet zelf een verhaal over zaken als "ik heb een negatief beeld van de Ajax-cultuur", dat wordt hem door een zaak waarnemer ingefluisterd. En dat mogen de heren Van Praag en Van Os zich wel degelijk aanrekenen. Hun arrogante jaren tachtig bena dering richting de spelers heeft Ajax schade berokkend en het zou goed zijn als er vers bloed komt. De enige reden die ik kan aanvoeren voor de aanstelling van rasrotterdammer en rashui chelaar leo beenhakker is dat de banden met de zaakwaarnemers weer aangehaald moeten wor den. En eerlijk is eerlijk: niemand kan beter recht lullen wat krom is dan leo. Dus als volgend sei zoen talenten als El Khattabi, Vennegoor en Lurling het in interviews opeens over interesse van Ajax gaan hebben, dan heeft leo eer van zijn werk. Solis sacerdotibus Ed Ad van Eunen 16 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 32

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 16